Suriyeliler Güçlükle Tahliye Edildi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Başkent Ankara’da donarak hayatını kaybettiği iddia edilen Suriyeli bebeğin yaşadığı çadırlar belediye ekipleri tarafından boşaltılmak istendi. Fakat Suriyeliler direnince uzun süren ikna çabalarının ardından sadece 10 Suriyeli kışı geçirmek üzere bir okula yerleştirilmeyi kabul etti.

Suriyeli bir bebeğin, Çankaya Dikmen Vadisi’nde kurulan çadırlarda donarak hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Çankaya Belediyesi Zabıta ekipleri, kaymakamlık yetkilileri ve polis ekipleri, akşam saatlerimde Suriyelilerin yaşadığı çadıra geldi. Yetkililer, çadırlarda yaşayan Suriyelileri kışı geçirmek üzere Çankaya’da bulunan Namık Kemal İlköğretim Okulu’na götürmek istediklerini söyledi.

Araçların inmesinin mümkün olmadığı yerdeki çadırlarda yaşayan Suriyelilere ulaşmak isteyen zabıta ekipleri, Suriyeli bir çocuktan çadırda yaşayanlara haber göndermesini istedi. Bir süre sonra çok sayıda Suriyeli ekiplerin bulunduğu yere geldi. Ekipler, çadırlarda yaşayan Suriyelileri, kışı geçirmek üzere sıcak bir yere götürmek istediklerini iletti. Buna karşılık Suriyeliler, kurdukları çadırlarda kalmak istediklerini, gerekli yardımların çadırlara getirilmesini talep etti.

Yetkililerin yaklaşık 4 saat süren ikna çalışmaları sonucunda, sadece 10 Suriyeli tahliye edilmeyi kabul etti. İkna olan 10 Suriyeli, belediye otobüsüyle kışı geçirecekleri okula götürüldü.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.