Suriyelilere Yağma Ve Cinsel Saldırı Suçuna 9 Yıl 2 Ay Hapis Cezası

1300991
Fotoğraf:İHA

Kayseri’de Suriyeli bir kadın ve çocuğa yönelik işlediği iddia edilen ve ‘yağma’, ‘basit cinsel saldırı’ suçlarından tutuklu bulunun sanığa 9 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık H.K. ve avukatı ile Suriyeli mağdurlar D.A. ve J.K. mahkeme salonunda hazır edildi. Mağdurların çevirmenliğini ise bir polis memuru yaptı. Sanık suçlamaları kabul etmezken mağdurlar şikayetçi olduklarını belirtti. Sanık H.K.’nın avukatı müvekkiline verilecek cezanın kapkaç suçuna çevrilmesini talep ederek, “Eylem yağma değil kapkaç iddiası olabilir. Yağma unsuru bulunmamıştır. Alınan kolye değersizdir. Telefonlar da iade edilmiştir. Etkin pişmanlık şartları da oluşmuştur. Olay anında yaşanan itişme ve kakışma sonrası yerdeki boğuşma sırasında ise herhangi bir cinsel saldırı olmamıştır” diye konuştu.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanığın suçlarını sabit bularak, sanık H.K.’ye yağma ve basit cinsel saldırı suçlarından toplam 9 yıl 2 ay hapis cezası vererek, tutukluluğunun devamına karar verdi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.