Taksicilerin Bu Kez Otomobilleri Gasp Edildi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde yaşanan 8 ayrı taksi sürücüsünü gasp ederek otomobillerini elinden alan ve falçata ile yaralayıp sürücülerin üzerinde ki cep telefonu ve paralarını gasp eden şüpheli gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Beyoğlu, Fatih, Kağıthane, Eyüp ilçelerinde 8 ayrı taksi sürücüsünü falçata ile yaralayıp sürücülerin üzerinde ki cep telefonu ve paralarını gasp eden şüpheli Sultanbeyli’de yakalandı. Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen çok sayıda taksi sürücüsü, gasp edilen arkadaşları Umut Demir’e destek olmak için müdüriyet önünde tepkilerini dile getirdiler.

Taksi sürücüleri yetkililerden güvenlik önlemlerinin arttırılmasını, panik butonlarının yerine sürücüye özel kabinleri olan taksilerin yaygınlaştırılması için gerekli alt yapının bir an önce sağlanmasını istediler. İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan yaklaşık 30 taksi sürücüsü sokağa park ettikleri araçları bulunduğu yerden çekmesi için uyaran trafik polisine de tepki gösterdi.

Burada taksiciler adına konuşma yapan Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Hüseyin, “iki gündür bütün kanallarımızda gasp olayları yaşıyoruz. Bu, bugünkü yaşanan beşinci gasp olayı. Şahısların aynı kişi olduğunu düşünüyoruz, eşgaller aynı, bu yüzden tepkiliyiz. Beyaz tenli, kirli sakallı, 1.70 cm boylarında 25-30 yaşlarında bir genç. Bizim can güvenliğimizi sağlamak istiyorlarsa bizim için ayrı bir kanun çıkarmalarına gerek yok, çıkmış olan kanunları uygulasınlar yeter. Başka hiçbir şey istemiyoruz biz. Biz bölünmüş araç istiyoruz. Taksicinin tek güvenliği panik butonları değil, bölünmüş araçlarımızı istiyoruz.” dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bir süre bekleyen taksi sürücüleri şüphelinin yakalandığını öğrendikten sonra korna çalarak buradan ayrıldı.

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.