Tampona Sıkışan Köpek Acı İçerisinde Kurtarılmayı Bekledi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Muğla’dan Aydın istikametine doğru gitmekte olan otomobilin çarptığı köpek otomobilin tamponuna sıkıştı.

Aydın’da sabahın erken saatlerinde meydana gelen kaza görenleri şaşkına çevirdi. Yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan köpeğe Muğla’dan Aydın istikametine seyretmekte olan bir otomobil çarptı. Hafif yaralı olarak otomobilin tamponuna sıkışan köpek, itfaiyenin ve Acil Kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu sıkıştığı yerden çıkarılarak tedavi altına alındı.

Olay sabah saat 07:00 sıralarında Muğla Aydın karayolu Yenipazar Yol Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye Muğla’dan Aydın istikametine seyretmekte 34 LS 1006 plakalı otomobilin sürücüsü yolda aniden önüne çıkan köpeğe çarpmamak için fren yaptı. Köpeğe çarpan sürücü bir müddet sonra durduğunda köpeğin sesi gelmesine rağmen aracın altında ve çevrede köpeği bulamadı. Köpeğin aracın tamponunda sıkıştığını görmesi üzerine itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

İtfaiye ekipleri ve belediye veterineri güvenli bölgeye çekilen otomobilin tamponuna sıkışan sevimli hayvanı uzun uğraşlar sonucu kurtardı. Hafif yaralı olarak kurtarılan köpek tedavi için bakım merkezine götürüldü.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.