Teröristler PKK Hakkında İtiraflarda Bulundu

1617509

Yüksekova’da 7 teröristle birlikte teslim olan 2 terörist bölücü terör örgütü PKK hakkında itiraflarda bulundu.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütünün sözde yöneticilerinden Cemil Bayık’ın en güvendiği ve Yüksekova’ya bizzat seçilerek gönderildiği söylenen Güngör Mahallesi sorumlusu bir terörist, yanındaki 6 teröristle birlikte teslim olmuştu. Teslim olan teröristlerden ikisinin itirafları bölücü terör örgütünün durumunu gözler önüne sermekte.

Teröristlerden ilki, pişman olduğunu vurgulayarak, “Yaptığımızın yanlış olduğunu öğrendik. Çünkü halk kanmadı. Halka o kadar çok zarar verildi. Bu yanlışımızı anladım, devletin güvenlik güçlerine sığındık. ‘Yakın’ diyorlardı; eşyaları binaları yakın diyorlardı” ifadesini kullandı. Hendek kazarak özgürlüğü yakalayacaklarını sandıklarını söyleyen terörist, “Biz başlarken böyle inandık, fakat sonunda gördük ki; gerçeği öyle değil. Eğer bir faydası olsaydı, insanlar bu kadar rahat gitmezdi, terk edip gitmezdi. Biz bunu geç olsa da anladık” diye konuştu.

Diğer terörist ise, “Bilmiyordum böyle olduğunu, millet bahsedince güzel falan sandım. Öyle katıldık. 20 gün tünelde çalıştım. ‘Yapamıyorum’ dedim. Gitmek istedim. Pişmandım, eve gitmek istedim. Bir yolunu bulup gitmek istedim. Bulamadım. En sonunda, yol bulduk, arkadaşlarla; ‘gidelim, teslim olalım’ dedik. Bir yolunu bulup teslim olduk. Askerler bize iyi davrandı.”

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.