Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Ali Aydınlar’la Yola Devam Ediyor

 Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Ali Aydınlar ve Yönetim Kuruluyla Devam Kararı Aldı

Mehmet Ali Aydınlar- TFF BAşkanıTürkiye Futbol Federasyonu bugün saat14:30’da İstinye’deki Merkez binasında  toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantı sonucunda alınan karar TFF’nin resmi internet sitesinde açıklandı. Yayınlanan açıklamada:

 “Futbol Ailesinin üyelerinin katılımı ile 26 Ocak 2012’de Ankara’da yapılan TFF Genel Kurulu’ndan sonraki 4 günlük süreçte, sayısız kulüp ve birçok Genel Kurul delegesi, başta Başkanımız Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere tüm TFF Yönetim Kurulu’na ulaşarak göreve devam etmeleri yolundaki ısrarlarını iletti.

Bilhassa Spor Toto Süper Lig kulüplerinin çok büyük bir çoğunluğu, mevcut TFF Yönetim Kurulu’nun görevini sürdürmesi gerektiğini gerek ziyaretlerle gerekse de telefonla bildirdi.

Bu talepleri ve ısrarlı telkinleri değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, futbolumuzun içinde bulunduğu kaos ortamının daha da derinleşmesini önlemek amacıyla görevine aynen devam etme kararı aldı.

Göreve geldiği 29 Haziran’dan sadece 3 gün sonra şike soruşturması ile karşı karşıya kalan TFF Yönetim Kurulu, bugüne kadarki  7 aylık süreçte hemen hemen tüm mesaisini şike soruşturmasının yarattığı sportif ve hukuki travmaları çözmek için harcadı.

89 yıllık Türk futbolunun en ciddi krizini çözmek sorumluluğunu üzerine alan TFF Yönetim Kurulu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hukukun gerekliliğinden ve adil yönetim anlayışından asla vazgeçmeyecektir.

Söz konusu soruşturmada insiyatifin artık TFF, yargı kurullarında olduğunu belirtmek isteriz. TFF Yönetim Kurulu; Etik Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu’nun konuyla ilgili raporlarına ve alacağı kararlara saygı gösterecektir. Tüm kamuoyundan da çıkacak kararlara aynı saygıyı göstermesini bekliyoruz.

TFF Yönetimini güven tazelemeye davet edenlerin,  asıl güven tazelemesi gerekenler olduğuna inanıyoruz.” İfade edildi.

TFF almış olduğu bu kararla TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetim kuruluna tam destek vermiş oldu.

  • Kulüpler Birliği Vakfı’nın Açıklaması

Kulüpler Birliği Vakfı üyesi olan Spor Toto Süper Lig Kulüplerinin büyük çoğunluğu olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu’nun içinde bulunduğumuz bu hassas dönemde görevlerine devam etmelerinin Türk futbolunun istikbali açısından çok zaruri olduğunu ve bu hususta her türlü desteğimizin mevcudiyetini kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.”denildi.

Fenerbahçe Kulübü: ‘Kararımız Değişmemiştir’

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Yönetim Kurulu’nun göreve devam etmeleri yönünde almış olduğu karara ilişkin Fenerbahçe Yönetim Kurulu ‘ Kulübümüzün kararı değişmemiştir.’ Başlıklı bir açıklama yaptı. Açıklamada: ‘‘Kulüpler Birliği’nin yapmış olduğu ‘çoğunluğun görüşü’ şeklindeki destek açıklamasında da Birliğe üye kulüplerin tamamının görüşü şeklinde algı yaratılmaktadır. Kulübümüzün, Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi konusundaki görüşü, 26 Ocak’ta yapılan genel kurulda yöneticilerimizin ifade ettiği şekildedir. Görüşümüzde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.Fenerbahçe kulübü yeni bir yönetimin oluşturulması yönünde görüş bildirmiştir.’’ Denildi.

TFF Kararına Karşı Yıldırım Demirören’in Tepkisi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu Mehmet Ali Aydınlar ve Yönetim Kurulu ‘nun görevlerine devam etme  kararına  ilişkin Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Süper Lig kulüplerinin başkanlarını acil toplantıya çağırdı. Demirören’in iki gün içerisinde toplanmasını istediği Kulüpler Birliği Vakfı’nın, büyük ihtimalle yarın bir araya geleceği öğrenildi.

Anahtar Kelimeler: Türkiye Futbol Federasyonu,Mehmet Ali Aydınlar, Yıldırım Demirören,Fenerbahçe, Beşiktaş, Kulüpler Birliği Vakfı,Spor Toto Süper Lig

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.