TÜBİTAK Bilim İnsanlarını Buluşturuyor

Almanya’da 2013 yılında gerçekleşecek olan Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantısı’na 6 bilim insanını göndermek için TÜBİTAK başvuruları almaya başladı. Başvuru ve ayrıntılı açıklamalar TÜBİTAK internet sayfasında yayımlandı.

Web sitesinde yayımlanan açıklama şu şekilde:

TÜBİTAK, Kimya ve Kimya Mühendisliği alanından 6 Türk bilim insanını Almanya’da gerçekleştirilecek ’Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantısı’na gönderecek.

TÜBİTAK, 2010’dan bu yana her yıl 6 bilim insanının ’Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantısı’na katılımını sağlıyor. 2013 yılında 63.’sü düzenlenecek toplantıya, Kimya ve Kimya Mühendisliği alanlarında Türkiye’de lisans veya lisansüstü eğitimlerine devam eden öğrenciler ile doktora dereceli genç araştırmacılar katılacak.

TÜBİTAK’ın 2231 kodlu Lindau Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı’nın 2012 başvuruları 4 Ekim’de alınmaya başlayacak. Başvurular bireysel olarak http://ebideb.tubitak.gov.tr adresinden online olarak yapılacak. Tüm başvuruların BİDEB’e ulaşması için en son tarih 31 Ekim 2012.

1951 yılından itibaren Almanya’da düzenlenen Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantıları, her sene farklı bir alana odaklanarak güncel bilimsel konuları ve geleceğe yönelik araştırma alanlarını konu alıyor. Toplantılara dünyanın önde gelen bilim insanları ile tanınmış isimler de katılıyor. Nobel ödüllü bilim insanları genç araştırmacılar ile ders, panel ve seminerler gibi çeşitli platformlarda bir araya geliyor. TÜBİTAK’ın başlattığı destek programı ile Türk bilim insanları da 2010 yılından bu yana toplantılara katılıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.