Tüpraş Yangını 8 Saatte Söndürülebildi

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Tüpraş Kocaeli rafinerisinde dün öğle saatlerinde başlayan yangın, 8 saat süren zorlu mücadele sonrasında gece saatlerinde söndürülebildi.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde yer alan Tüpraş rafinerisinde dün öğlen 15.15 sıralarında başlayan yangın, gece 22.45 sıralarında tamamen söndürüldü. Yaklaşık 8 saat süren mücadele sonrasında söndürülen yangında, tedbir amaçlı soğutma çalışmaları yapılan alanda büyük çapta maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. Tüpraş’ın kendi bünyesinde kurulu olan Teknik Emniyet ekipleri ve Kocaeli ile çevre illerden gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında Rafineri Teknik Emniyet ekiplerinin, emniyet amaçlı soğutma çalışmaları ise sürüyor.

Tüpraş’tan yangın ile ilgili yapılan açıklamada, çıkan yangından etkilenen sekiz çalışanın tedavisi İşyeri Sağlık ve Güvenlik birimi tarafından yapıldığı, iki çalışanın ise tedbir amaçlı hastaneye sevk edildiği bildirildi. Hastaneye kaldırılan iki çalışanın da genel sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Açıklamada ayrıca atmosfere kontrollü verilen yanma ve dumanın, insan ve çevre sağlığına etkisinin bulunmadığı ifade edildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.