Türk Lirasının Yeni Simgesi Belli Oldu

Başbakan Erdoğan, TL’nin yeni simgesi ile dünyada itibar kazanacağını belirtti.

TLnin simgesi

 Türk Lirası simgesine kavuştu. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Türk Lirası‘sının yeni simgesinde yer alan yarım çıpanın güveni, yukarı yönlü çizgilerinin ise istikrarı simgelediğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan, Türk lirasına verilen yeni simge ile tarihi bir adım atıldığını kaydetti. Erdoğan, “Tıpkı euro ve ABD dolarında olduğu gibi, artık TL’nin de yeni bir simgesi var. Simgenin bir çıpaya benzemesi paramızı bir kıymet aracı olarak saklanması için güvenli bir liman olduğunu yukarı doğru çizgilerde paramızın yükselen bir değerinin olduğunu söyledi.Yeni TLsimgesi ile Türk parasının dünyada itibar kazanacağını belirtti.

Başbakan Erdoğan, simgenin belirlenmesi için düzenlenen yarışmaya 8 binin üzerinde katılı mın sağlandığını ve cezaevlerinden bile bu yarışmaya katılındığını    söyledi

Türk Lirası’nın değeri olmadığından dolayı bir dönem her köşe başında döviz bürolarının olduğuna işaret eden Başbakan Erdoğan, şimdi ise bu döviz bürolarının kapandığını, çünkü artık Türk lirasının gücünün olduğunu söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.