Türkan Şoray Kosova’da Hayranlarıyla Buluştu

Türkan Şoray kosova'da- İHA
Türkan Şoray Kosova’da- İHA

Dünyanın en çok film çeviren kadın oyuncusu, Türk sinemasının “Sultan” lakaplı sanatçısı Türkan Şoray, Kosova’da sevenlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Prizren’de düzenlenen Türk Sinema Haftası’nın onur konuğu olarak Kosova’ya gelen sanatçı, Priştine’de sevenleriyle buluştu. Türkan Şoray, Kosova ziyaretinin ikinci gününü, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan tarafından onuruna düzenlenen kabulün ardından Priştine Üniversitesi amfisinde sevenleriyle buluşarak geçirdi.

Şoray, sevenleriyle birlikte Kosova’da da çok izlenen filmlerinden “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmini izledi.

Sanatçı Şoray’ın özgeçmişinin okunmasının ardından konuşan Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın Kosova ziyareti ile unutulmaz anlar yaşadıklarını belirtti. Bakan Yağcılar, “Yıllardır sanatçının filmlerini seyrettik, o gözlere baktık. Bu sefer o gözlerle karşı karşıya gelmek, hepimiz için büyük bir mutluluk oldu. İyi ki geldiniz, bizleri mutlu ettiniz. Tekrar bekleriz” şeklinde konuştu.

Prizren Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Şubesi Başkanı ile organizasyonu üstlenen KDTP Priştine Şube Başkanı ve Kosova Ticaret ile Sanayi Bakan Yardımcısı Cüneyd Ustaibo, 80’li yıllarda ilk video cihazlarının piyasaya sürüldüğü andan itibaren Şoray filmlerini seyrederek büyüdüklerini belirterek, “eğer Amerika’nın Elizabeth Taylor’u varsa, bizim de Türkan Şoray’ımız var” dedi.

Gördüğü ilgi karşısında heyecanını gizleyemeyen sanatçı, kendisine gösterilen ilgi ve sevgiden dolayı son derece mutlu olduğunu dile getirdi. “Beni sevdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben de sizi çok seviyorum” ifadesini kullandı.

Türkan Şoray daha sona, “Sinemam ve ben “ adlı kitabını imzaladı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.