Türkiye: “Bu Zulüm Bir An Önce Sona Ermeli”

Yeni yılın ilk haftası İstanbul’da ikincisi düzenlenen Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Resim Sergisi bir kez daha insanların Falun Gong’a karşı Çin’de 11 yıldır sürdürülen ve halen devam etmekte olan zulmü öğrenmelerini ve bu acımasız zulüm karşısındaki duydukları isyanı ve bir an önce son bulması dileklerini dile getirmelerini sağladı. Doktorundan, sanatçısına, ev hanımından avukatına, toplumun her seviyesinden çok sayıda kişinin ziyaret etme imkânı bulduğu sergi vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Serginin taşıdığı önem hem serginin düzenlendiği Kadıköy Belediyesi çalışanları hem de sergiyi ziyaret eden insanlardan büyük takdir topladı. Belediye Başkanı Sn. Selami Öztürk’ün de aralarında bulunduğu ziyaretçiler sergilenen eserler ve arkalarındaki gerçek hikâyeler karşısında duygularına kimi zamanda gözyaşlarına hâkim olamadılar. Daha detaylı bilgi alan ve söz konusu olayların günümüzde halen devam etmekte olduğunu öğrenen konuklar sergi salonunu terk etmeden önce tek tek Çin Komünist rejimi tarafından Falun Dafa’ya karşı yapılan zulmü kınayan ve yaşanan acının bir an önce bitmesini temenni eden duygu ve düşüncelerini ziyaretçi defterine aktardılar. Aşağıda bunlardan bazılarına yer almaktadır:

Kadıköy Belediyesi Basın Bürosundan Serkan Okay, “Serginizin insanlık adına olumlu değişimler getirebilmesini, insana yapılan zulümlerin küresel bazda sonsuza dek yok olmasını dilerim.

Türkiye Yazarlar Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi M. Mehrizat, “21. yüzyılda böylesi çağ ve insanlık dışı yöntemlere hoşgörü ve merhamet duygusu ile karşılamak doğaüstü bir erdemdir. Bu zulmün bir an önce sona ermesi için Falun Dafa uygulayıcılarına başarılar dilerim.

Müzik Öğretmeni Gamze Gözüküçük, “Her zaman zulme karşı çıktım ve çıkacağım. İşkence ne adına yapılırsa yapılsın bir insanlık suçudur. Bu suçu haklı görmek ve göstermekte en az işkence yapmak gibidir. Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü sonsuza kadar olmalı. Sevgi ve barış dolu bir insanlık için hepimiz gayret etmeliyiz. Yaşanan eziyetin bir an önce sona ermesini dilerim.

Heykeltıraş ve ressam Mehmet Aslantaş, “Falun Dafa felsefesini ve yaşanan zulmü anlatan çalışmalar insanın ruhunun derinliklerine kadar işliyor. Yaşanan acıların sona ermesini diliyorum.

Suna Atabay, “İzleyenleri dünyamızın bir köşesinde devam etmekte olan bir ‘baskı, zulüm, işkence ve dayatma’dan haberdar ettikleri, bizi bu konuya duyarlı ve haberdar kıldıkları için Falun Dafa uygulayıcılarına çok teşekkür ediyorum. ÇKP ve dünyadaki diğer tüm zalimler, insanlara inandıkları ve uygulamaktan düşünmekten mutlu oldukları, hayata geçirdikleri tüm öğreti ve davranışları için ne kadar işkence, baskı ve korku uygularlarsa uygulasınlar eninde sonunda kaybediyorlar. Kazanan yine her şeye rağmen iyiler oluyor. Bu tarih boyunca böyle oldu ve olacak. Tüm kalbimle dünyanın bu zalim ve korku imparatorluklarından temizlenmesini, huzur ve mutluluğa kavuşmasını diliyorum.

Makine Mühendisi Ahmet Soysalan, “Falun Dafa uygulayıcılarına yapılan işkence ve zulüm karşısında büyük bir üzüntü ve kızgınlık duydum. Çin’de insanların çektiği acıyı bu sergi ile bizlere gösterdiği için sanatçılara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Umarım çabalarınız başarıya ulaşır ve bu zulüm sona erer.

Emekli öğretim görevlisi Şahab Aydoğan, “İşkence bir insanlık suçudur. Adalet ise evrenseldir. İnsanların vicdanlarındaki adalet duygusunun bir an önce harekete geçmesi ve bu yaşananların sona erdirilmesi dileğiyle.

Müslüm Soyalan, “Çin’deki işkenceleri ve insanlık dışı uygulamaları yansıtan bu resimleri gördükten sonra bütün kalbimle Çin Komünist rejimini lanetliyor ve insanlık adına kınıyorum.

Figen Yıldırım, “İnançlarından dolayı insanların tutuklanması, işkence görmesi ve öldürülmesinin korkunçluğunu anlatmayı başaran bu sergiden çok etkilendim. İnsanların tek bir yürek olup bu yaşananlara bir son verebilmesi dileğiyle,

Kadıköy halkının yoğun ilgisi ile karşılaşan Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü Resim Sergisinin 2011 yılı içinde İstanbul’un farklı semtlerinde de düzenlenmesi planlanmaktadır.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.