Türkiye’de internet iş yerlerinde daha çok kullanılıyor

ANTALYATürkiye’de iş yerleri hariç insanların yüzde 80’inin evinde internet bulunmuyor.
Akdeniz Üniversitesi’nde Enformatik Bölümü tarafından düzenlen ‘Bilişim Teknolojileri ve Yenilikler’ konulu panelde internet ve teknolojileri masaya yatırıldı.
Panele konuşmacı olarak katılan Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Akgül, 12 Nisan tarihinde Türkiye’nin internetle tanışma yaşının 18 olacağını söyledi.
Öğrencilere teknolojinin ve internetin nereden ne aşamalara geldiğini anlatan Mustafa Akgül, ülkede 25-30 milyon civarında internet kullananların olduğunu kaydetti.
Türkiye’deki istatistikî bilgileri öğrencilere sunan Akgül, “Ülkemizde 6 milyon ADSL abonesi var. 3 milyon 100 bin civarında da bilgisayar mevcut. Ama Türk halkı genellikle interneti işyerlerinde kullanmayı tercih ediyor. Türkiye’deki evlerin yüzde 80’inde internet maalesef henüz yok.” dedi.
Dünya rakamlarını da öğrencilere sunan ve Türkiye’de hâlâ yasaklı olan video paylaşım sitesi ‘www.youtube.com’da günde ortalama 1 milyon video izlendiğini ifade eden Akgül, ortalama bir günde 250 milyar e-mail gönderildiğini toplamda da yılda 90 trilyonu aşkın mail alışverişi olduğunu belirtti.
İnternetin sadece chat, msn ve facebook olmadığını belirten Mustafa Akgül, bu hizmetle birlikte paza

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.