TÜSİAD’ın Yeni Başkanı: Cansen Başaran Symes

cansen başaranTÜSİAD’ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes oldu. TÜSİAD başkanlığını Haluk Dinçer’den devralan Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra üçüncü kadın başkan oldu.

TÜSİAD’ın Yeni Başkanı’ndan İlk Mesaj

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) yeni başkanı Cansen Başaran Symes, genel kurulun ardından ilk mesajını verdi. Symes, “Sadece TÜSİAD’ın değil dünyada iş dünyasının işi zor. Dünyanın böyle zor bir döneminde hep birlikte TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi şekilde harmanlayarak bir iş yapmaya çalışacağız” dedi.

TÜSİAD’ın 45. Genel Kurulu, Four Seasons Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 176 oyun kullanıldığı genel kurulda, tek aday olan Cansen Başaran Symes, 174 oyla TÜSİAD’ın yeni başkanı seçildi.

Cansen Başaran Symes Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Cansen Başaran-Symes, evli ve bir çocuk annesi. 2013 yılının Nisan ayına kadar PricewaterhouseCoopers’ta çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mart 2014 tarihi itibariyle Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. Başaran-Symes, World Economic Forum (Dünya Ekonomi Forumu) tarafından 2000 yılında “Global Leaders for Tomorrow” (Geleceğin Global Liderleri) unvanını aldı.

2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülüne ve 2006 yılında Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında çağdaş Türkiye’nin başarılı Türk kadınlarından biri olarak üstün hizmet ödülüne layık görüldü.

TÜSİAD Başkan adayı Cansen Başaran Symes ve Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkan adayı Tuncay Özilhan yeni yönetim kurulu ve konsey üyesi aday listelerini önceki gün açıklamıştı.

Yönetim Kurulu Asil Liste

Cansen Başaran-Symes tarafından üyelere sunulan yönetim kurulunun asil aday listesinde şu isimler yer alıyor:

İsmail Hasan Akçakayalıoğlu (BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı)

Metin Akman (Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü)

Bahadır Balkır (Balorman Yönetim Kurulu Başkanı)

Memduh Boydak (Boydak Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi)

Esin Güral Argat (Gürallar Yönetim Kurulu Başkanvekili)

Simone Kaslowski (Organik Kimya Genel Müdürü)

Ali Yıldırım Koç (Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

Murat Özyeğin (Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi)

Mehmet Nurettin Pekarun (Sabancı Holding-Kordsa Global Yönetim Kurulu Üyesi)

Agah Mehmet Tara (Enka İnşaat Genel Müdürü)

Sedat Şükrü Ünlütürk (Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanı)

Yedek Liste

Yedek aday listesinde yer alan isimler ise Erol Bilecik, Dilek Yardım, Orhan Turan, Ali İhsan Yeşilova, Gönenç Gürkaynak, Halil Cem Karakaş, Batu Aksoy, Enis Güner, Levent Akgerman, Turhan Turhangil, Hüseyin Murat Akın ve Pelin Akın’dan oluştu.

YİK’te Özilhan Dönemi

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkan Yardımcısı Tuncay Özilhan da bugün gerçekleştirilecek seçimli 45. TÜSİAD Genel Kurul toplantısına sunulmak üzere, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı aday listesini oluşturdu. 2015-2016 dönemi için önerilen ve TÜSİAD üyelerine sunulan YİK Başkanlık Divanı aday listesinde ise Tuncay Özilhan (Başkan), Arzuhan Doğan Yalçındağ (Başkan Yardımcısı), Ümit Nazlı Boyner (Başkan Yardımcısı), Ömer Aras (Başkan Yardımcısı), Ahmet Agah Uğur (Başkan Yardımcısı), Yavuz Canevi (Sekreter) ve Zekeriya Yıldırım (Sekreter) yer alıyor.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.