UEFA Kongresi 22 Mart Salı günü yapılacak

European football government body badge
Image via Wikipedia

TFF resmi web sitesinden alınan bilgiye göre; Avrupa Futbol Federasyonları Birliği UEFA’nın her yıl düzenlediği olağan kongresi 22 Mart Salı günü Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak.

TSİ 09.00’da başlayacak 35’inci UEFA Kongresine, Türkiye Futbol Federasyonu adına Başkan Mahmut Özgener, Başkanvekilleri Lutfi Arıboğan ve Servet Yardımcı ile Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Levent Kızıl katılacak.

Salı günkü kongrede UEFA Başkanı Michel Platini’nin tek aday olarak katılacağı başkanlık seçimlerinin yanı sıra görev süresi dolan 7 Yönetim Kurulu üyeliği için de seçim yapılacak.

Toplam 13 kişinin yarıştığı Yönetim Kurulu üyeliği için UEFA 1.Asbaşkanı ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik de aday oldu. 1990 yılından bu yana UEFA İcra Kurulu üyeliğini sürdüren ve hali hazırda en kıdemli üye olan Erzik, Yönetim Kurulu üyesi seçildiği takdirde Mart 2015’e kadar görevine devam edecek.

Aynı zamanda FIFA İcra Kurulu üyesi de olan Şenes Erzik, UEFA’da Kulüp Lisans Komitesi ve Fair Play/Sosyal Sorumluluk Komitelerinin Başkanlığını, Hakem Komitesi’nin ise Başkan Yardımcılığını yürütüyor. Erzik aynı zamanda Profesyonel Futbol Strateji Konseyi’nde UEFA Yönetim Kurulunu temsil ediyor.

Başkanlık ve Yönetim Kurulu üyeliği seçimlerinde UEFA’ya bağlı 53 üye federasyonun başkanları oy kullanabiliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.