Aktivist Sanatçılar Birliği Renklerin Kardeşliği Sergisi İzmir’de Açıldı

Uluslararası Renklerin Kardeşliği sergisi İzmir’de açıldı

Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği tarafından İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde, “1.Uluslararası Renklerin Kardeşliği” karma sergisi İzmirli sanatseverlerin de katılımıyla açıldı. Beş kıtadan 40 sanatçının resim, heykel, seramik ve karikatür eserleriyle katıldığı karma serginin açılışını Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Dernek Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan ve sanatçılarla birlikte yaptı.

Serginin açılışında konuşan Başkan Tartan, “Konak Belediyesi olarak her zaman sanata ve sanatçıya sahip çıkıyoruz ve destek veriyoruz. Bütün sanatçılarda gördüğümüz ortak özellik; barışa, sevgiye, dostluğa sahip çıktıkları. Bu değerleri ne kadar ön plana çıkartırsak dünyada da o kadar barış olacaktır. Bugün burada bu güzel serginin açılışında çorbada tuzumuz olduysa ne mutlu bize” dedi.

Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği Dernek Başkanı Ümit Yaşar Işıkhan, amaçlarının Türk ve dünya sanatçılarını barış platformunda buluşturmak olduğunu söyledi. Işıkhan, “Bu sergi ulusal ve uluslararası savaş çığlıklarına karşın yapılmış bir harekettir. Bu hareketin İzmir’den başlatılması bizim için bir onurdur. Biz sanatçılar hayata müdahil olmak zorundayız. Katkılarından dolayı Konak Belediye başkanı Dr. Hakan Tartan’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sergi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar gezilebilecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.