Üniversite Kayıt Tarihleri Belli Oldu

ÖSYM resmi internet sitesinde yayınladığı açıklamada 2012-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemlerinin 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Duyuruda ayrıca kayıtların üniversiteler tarafından yapılacağı belirtildi.

Adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içinde başvurmaları gerekiyor.

Kayıt yaptıracak öğrencilerin kayıt zamanı yanlarında getirmeleri gereken belgeler; Mezun olunan liseden alınacak diplomanın aslı ya da güncel olacak şekilde mezuniyet belgesi. Öğrenci ek puan alarak ya da 0.15 katsayısından yararlanarak veya sınavsız geçişle kazanmış öğrencilerin alanı diploma ve mezuniyet belgesinde belirtilmemiş ise, hangi alan ya da okuldan mezun olduğunu gösteren bir belge.

1989 ve önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak askerlik durum belgesi, son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel vesikalık fotoğraf (bayanların başının açık olması gerekiyor), katkı payının ödendiğine dair banka dekontu ve üniversite tarafından belirlenip kayıtlardan önce ilan edilerek istenen belgeler olarak belirtildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.