Uzay Kampını Tamamlayan 149 Öğrenci Sertifika Aldı

İzmir Uzay Kampı Türkiye’nin sömestr tatili özel programlarına katılan 149 öğrenci, mezuniyet sertifikalarını aldı. Boeing’in sponsorluğuyla 25 öğrencinin katılımcı olduğu 6-11 Şubat tarihindeki kamp süresince; teleskopla gökyüzü gözlemi, uzay mekiği uçuş görevi, astronot simülatörleri kullanımı gibi uzayla ilgili birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Uzayı keşfetmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler için düzenlenen sertifika törenine Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin de katıldı. Başkan Pepin, Uzay Kampı Türkiye’nin; uzay araştırmalarının, geleceğin bilim adamları, mühendisleri ve uzay araştırmacıları olabilecek öğrencilerin fen ve matematiğe ilgi göstermelerini sağlayan bir sınıf aracı haline geldiğini anlattı.

Öğrencileri tebrik eden Pepin, havacılığa ve uçak teknolojilerine gösterdiği merak ve ilgiyle “Boeing Liderlik” madalyasını kazanan Ankara Dumlupınar İlköğretim Okulu’ndan gelen Mine Alpaslan’a (13) hediyesini verdi.

Uzay Kampı Türkiye Uluslararası Pazarlama Direktörü Scott Woodham da, Uzay Kampı Türkiye’de 45 farklı ülkeden 100 bini aşkın öğrenciye eğitim verildiğini, 2001’den bugüne kadar Türkiye çapında toplamda 272 öğrencinin de Boeing sayesinde Uzay Kampı Türkiye programlarına katıldığını anlattı.

Greg Pepin ve öğrenciler daha sonra hep birlikte sertifikalarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Uzay Kampı Türkiye’ye katılan burslu öğrenciler, Boeing’in okul tadilatı, bilgisayar laboratuarları ve kütüphaneler kurulması gibi konularda finansal destek veren okulların yöneticileri tarafından seçiliyorlar.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.