Vergi Borçlusuna Son Üç Gün Uyarısı

 

Maliye bakanı Mehmet Şimşek  yaptığı açıklamada vergilerde yeniden yapılandırmadan yararlanan vatandaşların, Haziran ve Temmuz aylarında taksitlerini zamanında tam olarak ödemeyenlerin, bu fırsattan yararlanma haklarını kaybetmemeleri için 3’üncü taksitlerini zamanında ödemeleri gerektiğini söyledi.

Şimşek yaptığı açıklamada yeniden yapılandırmada üçüncü taksitin son ödeme tarihinin 30 Eylül olduğunu açıklarken ödemeler için’son 3 gün ‘olduğunu hatırlattı.

Kanuna göre, mükelleflerin tercihine göre yapılandırılan borçların, tamamının peşin ya da 6, 9, 12, 18 taksit seçeneklerinden birine göre ikişer aylık dönemler halinde ödenmesinin öngörüldüğünü belirten Şimşek, bu kapsamda yapılandırılan borçların birinci taksitinin Haziran ayında, ikinci taksitinin Temmuz ayında, üçüncü taksitinin de 30 Eylül 2011 tarihi akşamına kadar ödenmesinin gerektiğini kaydetti.

 

25 Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe giren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında 6111 sayılı Kanundan yararlanmak için mükelleflerin 31 Mayıs 2011 tarihine kadar vergi dairelerine başvurarak borçları yeniden yapılandırılmıştı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.