Volkan Işık’a Büyük Onur

İSTANBULRalli Dünyasında gelmiş geçmiş en başarılı Türk pilot unvanını taşıyan Volkan Işık, İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenecek olan Memorial Bettega Şampiyonlar Şampiyonası’na davet edildi. Volkan IŞIK, 11-12 Aralık tarihlerinde dünya çapında ünlü yarış pilotlarıyla karşı karşıya geliyor. motorsporları aktivitesi olan Memorial Bettega Şampiyonlar Şampiyonası’na davet edilen İlk Türk pilot oldu.

2010 sezonunda İtalya Toprak Ralli Şampiyonası’nda Lassa Rally Team adına yarışan Volkan Işık aldığı başarılı neticelerle tüm dikkatleri üzerinde topladı. Hızlı pilotajı ve seyircileri coşturan stiliyle seyircilerin ve medyanın ilgi odağı olan Volkan Işık, İtalya’nın en üst düzey

Bologna Motor Show kapsamında 25 yıldır düzenlenen, geçmişte, Didier Auriol, Colin McRea, Miki Biasion , Markku Allen ve Miko Hirvonen gibi yıldız pilotların yarıştığı Memorial Bettega, 11-12 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bologna’daki Mobil1 Arena’da hazırlanan 1 km’lik, çift kalkışlı özel ralli parkurunda koşulacak olan Memorial Bettega’da Volkan Işık, Super 2000 kategorisinde yarışacak.

Bu kategoride Volkan Işık’ın rakipleri arasında WRC (World Rally Championship), IRC (Intercontinental Rally Championship), ERC (European Rally Championship) ve İtalya Ralli Şampiyonası’ndan pilotlar yer alıyor. Bu pilotlar arasında Andreucci , Mikkelsen , Navarra gibi önemli rakipler öne çıkıyor.

Memorial Bettega’da pilotlar istedikleri Super 2000 otomobil ile yarışabiliyor. Volkan Işık bu yarışa, İtalya Toprak Ralli Şampiyonası’nda pilot koltuğuna oturduğu Peugeot Super 2000 ile katılarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için ter dökecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.