Yemek Yiyen Polislere Saldırdılar

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Diyarbakır’da bir lokantada çorba içen polislere, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Olayda, 3 polis ve bir vatandaş yaralanırken, durumu ağır olan vatandaş, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, olay, merkez Yenişehir ilçesi Kooperatifler Mahallesi Akkoyunlu 3’üncü Sokak’ta meydana geldi. Gece devriye görevi yürüten 3 polis, sabah saatlerinde burada bulunan çorbacıya geldi. Siparişlerini vererek bekleyen polislere, bir grup tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda, polislerin yanı sıra servis yapan bir lokanta çalışanı da yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan lokanta çalışanı Şeyhmus Tanış hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik şeridi oluşturarak incelemelerde bulundu. Polis, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı. Saldırıda hayatını kaybeden Tanış’ın akrabası Recep Ölmez, olayın kendisine haber verilmesi üzerine geldiğini belirterek, saldırıda yeğeninin başına iki merminin isabet ettiğini ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini ifade etti.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.