Yılbaşı Partisi ve Yılbaşı Oyunları

YILBAŞI PARTİSİ  EVDE NASIL DÜZENLENİR VE HANGİ YILBAŞI OYUNLARI OYNANABİLİR

Öncelikle iyi bir yılbaşı partisi evde nasıl kutlanır, nelere dikkat etmek gerekir ve hangi yılbaşı oyunları oynanır. Eğlence, temel amaç olduğuna göre insanların sıkılması partinin çuvallaması demektir. Özellikle çok gürültülü, çok kalabalık olmamasına özen gösterin. Yılbaşı partinizde farklı insan tiplerini aynı ortama sokmayın.  Sadece aileniz veya sadece arkadaş çevreniz ile birlikte bir parti düzenleyin.

Yılbaşı Partinizin olmazsa olmazları

Yeni Yıl Yaklaşırken evinizin süslenmesi

Tabi ki bu bir yılbaşı partisi, evinizi konseptinize göre  süsleyin. İnsanlar salaş, özensiz ortamlarda ya da görsel yönden tatmin olmayınca huzursuz olurlar. Evinizin sıcak ve konforlu olması kadar yılbaşı partisi havasına girmiş olması da önemli.

Yılbaşı süsleri alın. Yılbaşı ile ilgili rengarenk balonlar, süsler ve yeni yıl kutlamaları ile ilgili yazılar asın. Yılbaşı ağacınızı süsleyin.

Gelecek olan misafirler için hediyeler almayı unutmayın, maske ve üfleyince uzayan düdükler alın. Misafirleriniz bu jestten hoşlanacaktır.

Yılbaşı yemek masasını hazırladıktan sonra onu da süslemeyi unutmayın. Mümkünse partinizde yemek masanızı açık büfe olacak şekilde hazırlayın. Açık büfe olması, herkesin neyi ne kadar yiyeceğine kendisinin karar vermesi ve yine servisi kendisinin yapması açısından uygun olacaktır. Masanın bir köşesinde servis tabakları, içkiler ve içkilere uygun bardakları hazır etmeyi de unutmayın.

Müzikleri özenle seçin, yılbaşı partisi müziksiz olmaz

Müzik çok önemlidir ve tercih sizindir. Fakat müzik tarzları sürekli değişmemeli, gelecek olan misafirlerinizin eğlence anlayışına uygun eğlenceli ve hareketli müzikler olmalıdır. Tabii yılbaşı partinize renk katacak bir diğer tavsiyemiz karaoke oyunu satın almanız olacaktır.

Yılbaşı Partisi Başlasın

Yılbaşı partinizde şık giyinin, misafirlerinize de şık giyinmelerini söyleyin. Özel zaman geçirme hissi herkesi havaya sokar. İnsanların ihtiyaçlarına  yönelik tedbirler alın. Sigara veya başka maddeler kullananlar için dışarıda bir yer ayarlayın. Balkon, teras, bahçe gibi. Buraya küllük, sandalye, masa gibi temel malzemeleri yerleştirin. Yılbaşı partisini daha konforlu bir hale getirmek için de mumlar, kış ise şal gibi materyaller ekleyin.

Evde fazla aydınlatmadan kaçının, loş ancak insanların birbirinin mimiklerini görecekleri kadar ışık iyidir.
Ayakkabılarını çıkarmalarını isteyecekseniz, çıkan ayakkabılar için boş bir alan, misafirler için terlik temin edin.

Parti Sırasında Oynanacak Yılbaşı Oyunları

Yılbaşında oynanacak en ünlü oyunlardan biri Tombala‘dır. Mutlaka evinizde tombalanız bulunsun. Oyunda kullanılmak üzere ufak ufak kesilmiş kağıtları ihmal etmeyin. Tombala sırasında en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biridir.

Diğer eğlenceli oyunlardan biri de sessiz sinema oyunudur. Kalabalık grup olduğumuzda iki ayrı grup oluşturularak, güncel sinema filmlerinden hazırlanmış listeler ile iki grubun birbirlerine hiç konuşmadan sadece hareketlerle anlatmasıdır. Bu eğlenceli oyun için mutlaka önceden film listenizi hazırlamış olmanız gerekir.

Yine aile veya samimi arkadaşlar arasında oynanabilecek bir oyun da kulaktan kulağa oyunudur. Bir tekerlemeyi belirlenen kişi tarafından diğerinin kulağına sessizce söylemesi sonucunda son kişiye gelene kadar aynı şekilde söylenmeye devam edilir. Son kişi en son anladığı cümleyi yüksek sesle söyler. Vee sonunda tekerlemenin esasını öğrendiğinizde, kelimelerin ne hale geldiğine inanamıyacaksınız :).

Yine yılbaşı oyunlarından Tabu, Monopoly, Pictionary gibi oyunlar da satın alınıp oynanabilir. Yılbaşı partinizin iyi geçmesi dileğiyle…

Yeni Yılınız Kutlu Olsun.

Anahtar Kelimeler: Yılbaşı Partisi, Yılbaşı Oyunları, Yılbaşı Süsleri, Açık Büfe, Yılbaşı Hediyeleri, Tombala

İlgili Haberler

Fırında Hindi Tarifi(Yılbaşı Hindisi)

Noel Baba Size Yılbaşı Hediyesi Getirebilseydi..

New York’u Noel Babalar Bastı

2012 Yılbaşı Hediyeleri

Dünyanın En Uzun Yılbaşı Pastasını Türk Ahçı Yaptı

Milli Piyango / Loto Oynar mısınız? Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız?

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.