Yurdumuzda 30 Ağustos Kutlamaları

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NIN 91. YILDÖNÜMÜ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN BÜYÜK TAARRUZ'U YÖNETTİĞİ KÜTAHYA'NIN DUMLUPINAR İLÇESİ İLE ALTINTAŞ İLÇESİNE BAĞLI ZAFERTEPE ÇALKÖY BELDESİNDE, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NIN, 'GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE' PROJESİYLE KUTLANDI. (HÜSEYİN EFE - RAMAZAN DOĞAN/KÜTAHYA-İHA)
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 91. YILDÖNÜMÜ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN BÜYÜK TAARRUZ’U YÖNETTİĞİ KÜTAHYA’NIN DUMLUPINAR İLÇESİ İLE ALTINTAŞ İLÇESİNE BAĞLI ZAFERTEPE ÇALKÖY BELDESİNDE, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN, ‘GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDE’ PROJESİYLE KUTLANDI. (HÜSEYİN EFE – RAMAZAN DOĞAN/KÜTAHYA-İHA)

Türkiye’nin birçok yerinde ülkemizin kurtuluşunun 91. Yılı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında kutlamalar ve resepsiyonlar yapıldı.

Aydın’ın Didim ilçesinde 30 ağustos Zafer bayramı için Fener Alayı düzenlendi. Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi öncülüğünde Didim Belediyesi önünde Saat 20:00’de başlayan yürüyüşe Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı ve ellerinde Türk bayrakları ile çok sayıda Didimli katıldı. Ayrıca Yürüyüşte Dev Türk Bayrağı ile Dev Atatürk Posteri açıldı.

Atatürk’ün Büyük Taarruz’u yönettiği Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde Zafer coşkusu büyüktü. Zafer bayramı Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, ‘Gençlik Şühedanın İzinde’ projesiyle 10 bin gencin katılımıyla kutlandı.  Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Dumlupınar’ın Büyük Taarruzdaki öneminden bahsetti: “Milli Mücadele’yi zafere ulaştıran Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 137 bin şehidimizin kanlarıyla sulanan bu topraklarda yapılmıştır. Mehmetçik, sadece Dumlupınar’da, Zafertepeçalköy’de değil, şanlı tarihimizin her döneminde vatanımızın bir karış toprağını bile vermemek için şereflice savaşmış, anadan, yardan, serden vazgeçip, ruhunu teslim edinceye kadar tüm insanlığa örnek olacak şekilde mücadele etmiştir” dedi.

Afyonkarahisar’da 30 Ağustos Zafer bayramı ve Türk silahlı Kuvvetler günü kapsamında ’30 Ağustos Resepsiyonu’ yapıldı. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu Resepsiyonu’nda protokol üyeleri, askeri erkan ve davetlileri ağırladı.

Vali Balkanlıoğlu, Kurtuluş Savaşı ile birlikte Türkiye’nin vatan toprağı olması için canını hiçe sayarak şehit ve gazi olan kahramanlara bu ülkenin çok şey borçlu olduğunu söyleyen Balkanlıoğlu “Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bütün şehir ve gazilerimize minnettarız” dedi.

Ordu’da ise yine Zafer Bayramı’nın 91. yıl dönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü olmasından dolayı valilik tarafından resepsiyon düzenlendi. Ordu Valisi Kenan Çiftçi’nin düzenlediği resepsiyona, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Ordu Üniversitesi Rektörü, Cumhuriyet Başsavcısı  ve çok sayıda askeri erkan ve davetli katıldı.

Resepsiyon yapılan diğer şehirlerimizden bir tanesi de Hakkari oldu. Sabah saatlerinde Hakkari Valilik binası önünde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yapıldı. Kutlamalardan sonra akşam saatlerinde Valilik konağında 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu başladı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.