İstanbul’un yeni çağdaş sanat platformu Art Beat İstanbul

İstanbul’un yeni çağdaş sanat platformu “Art Beat Istanbul”, 14-18 Eylül’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda sanatseverlerle buluşuyor. İstanbul’daki çağdaş sanat galerilerini ve profesyonel sanat dünyasını temsil eden Art Beat, İstanbullu sanat profesyonellerine ve yatırımcılarına yeni bir zemin oluşturmayı, aynı zamanda İstanbul sanat dünyasını, sanatçılarını ve galerilerini dünyaya tanıtmayı hedefliyor.

Bu yıl 27 yerli ve yabancı galerinin ve dünyaca ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek Art Beat önümüzdeki dönemde, İstanbullu galeriler ile uluslararası güncel sanat etkinliklerine katılacak ve uluslararası organizasyonlarla işbirliğine girecek. Rafine bir seçki sunabilmek amacıyla sınırlı sayıda katılımcıya yer veren Art Beat, bundan sonra her sene Eylül ayında gerçekleştirilecek. Art Beat Istanbul, İstanbullu galeriler için yeni formatıyla bir “showcase” olacak ve uluslararası arenada yerini bulacak.

İstanbullu galeriler için yepyeni bir platform olmayı, yurtdışı galerilerinin ise İstanbul’da kendilerini tanıtmaları için fırsatlar yaratmayı amaçlayan “Art Beat Istanbul” alanının alt katı, bu tarz etkinliklerde çok uygulanmayan bir yöntemle özel proje alanı olarak kullanılacak. Projelerin başvuruları, katılımcı galerilerden ayrı değerlendirilecek. Art Beat Istanbul’da yer alacak bir diğer önemli isim de ünlü yazar Louisa Buck olacak. Çağdaş sanat alanında ses getiren kitaplardan “Owning Art”ın da yazarı olan Buck, Art Beat Istanbul’da sanat severlerle bir araya gelecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.