Adalet Yürüyüşü’nde Son Gün!

15 Haziran’da Ankara Güven Park’ta başlayan adalet yürüyüşü, bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nun son 3 km’yi tek başına yürümesiyle Maltepe’de düzenlenen mitingle son verilecek.

CHP Miiletvekili Enis Berberoğlu’nun 25 yıla mahkum edilmesi üzerine 15 Haziran’da Ankara’da başlayan yürüyüş, bugün İstanbul-Maltepe mitingiyle sona erecek. Adalet Yürüyüşü sadece AKP veya CHP’yi değil, Türkiye’de siyaset yapma şeklini de değiştirmeye aday.

Kılıçdaroğlu, Hindistan’ın dünyada pasifist eylemlerin piri sayılan Gandhi’nin yürüyüş rekorunu, hem süre hem mesafe olarak iki gün önce yaklaşık 215 bin kişilik kalabalıkla kırmıştı. Yaşının 69 olmasına rağmen, her gün ortalama 20 km yürüdü. New York Times, The Guardian imzasıyla makaleler yayınlandı. Bugünse Maltepe’de çok daha büyük bir kitle ,yaklaşık 1 milyon kişi olacağı tahmin ediliyor.

Mitingde Türk bayrağı, Atatürk bayrağı ve hak,hukuk,devlet dışında hiç bir slogan istemiyor. CHP bayrağı bile istemiyor. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı olarak başladığı yürüyüşü, 25 günlük yürüyüşün sonunda CHP değil, muhalefet lideri olarak bitirmek istiyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.