AKP, Yerel Seçimlerin Öne Alınması Konusunda MHP İle Anlaştı

AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli Mart 2014’de yapılması gereken yerel seçimlerin 2013 Ekim ya da Kasım ayında yapılması için Meclis’te grubu bulunan siyasi  partilerle temas edeceklerini söyledi. Canikli, zorlu kış şartlarının seçim çalışmalarını olumsuz etkileyeceğine dikkat çekerek muhalefetin görüşlerini de alarak birlikte ortak bir tarih belirleyebileceklerini ifade etti.

Canikli, bu hafta konuyu görüşmek üzere CHP ve MHP grup başkanvekillerini ziyaret edeceklerini, ancak BDP ile görüşmeyeceklerini ifade ettiği konuşmasını ‘Genel olarak yaşanan son olaylarda BDP, siyasi parti olmadığını, terör örgütünün bir kolu ve uzantısı olduğunu çok net şekilde gösterdi. Siyasi partiler, siyasi partilerle muhatap olurlar ama onların böyle bir özelliği yok. Şekli olarak siyasi parti olan ama içerik olarak siyasi partiyle hiçbir alakaları yok. Onları siyasi arenaya çekmeye çalıştık ama ısrarla terör örgütünün güdümünde kalmakta ısrar ettiler. Terör, şiddeti destekleyen ve onları uzantısı bir partiyle görüşmeyeceğiz’ diye sürdürdü.

Canikli CHP ve MHP ile yapılan görüşmelerin ardından  yeni yasama yılı başladıktan sonra yerel seçimlerin öne alınması için yasal düzenlemeleri yapacaklarını açıkladı.

Canikli, yerel seçimlerin öne alınması konusunda AKP olarak MHP ile anlaştıklarını açıkladı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ile yarın saat 12.00’de AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli ile görüşecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.