Akşener’den Erdoğan’a Yanıt

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirilen grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında gerçekleştirilen toplantıda İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Rize ziyaretine ilişkin konuşmuştu.

Akşener, sarf edilen sözlerin Türkiye’nin Cumhurbaşkanına yakışmayan kelimeler olduğunu belirtti.

Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Gelin Hanım beni Netanyahu’nun yerine koyuyor sonra da memleketim Rize’ye gidiyor. Rize’de gayet güzel bir ders veriliyor. Sen Rize’nin uşağına böyle hakaret edip, Netanyahu yerine koymaya çalışırsan yapılacak olan budur. Yine dua etsin ki, Gelin Hanım’a çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Daha neler olacak, neler. Bunlar iyi günler.”

Akşener bu cümlelerin ardından Sözcü gazetesine şu şekilde konuştu;

“Son yıllarda siyasetteki bu üsluba ve bu dile alışığız, efsunluyuz. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’na yakışan bir tavır değildir bu. Cumhurbaşkanı, 84 milyon vatandaşının, güven içinde istediği yere gidebilmesinin garantisidir. Ama bakıyoruz, sayın Erdoğan, Rize’deki girişimden övgüyle bahsediyor. Olmaz. Bu Türkiye’nin kadim devlet geleneğine yakışmaz.

Ne kendi gidiyor, ne ortağı gidiyor, milletimizin ayağına biz gidiyoruz, dert dinliyoruz, sorunlarını yerinde tespit edip, iktidarı bilgilendirip, uyarıyoruz. Bu siyaset yolunu açık tutan kıymetli bir iştir. Anlayabilseler, iktidarından muhalefetine, siyaset için önemli bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya; dur daha neler olacak! Ben de diyorum ki; endişeye mahal yok. Türkiye İyi olacak.”

Öte yandan Akşener sosyal medya hesabından da konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Sayın Erdoğan’ın dünkü hezeyanları karşısında dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyorum. Siyaset tehditle değil, hizmetle yapılır. Merkezine koltuğu değil, milleti koyarak yapılır. O sandık gelir, milletimiz dersi kime veriyor, herkes görür.”

Rize’de ne olmuştu?

Akşeenr’in Rİze’nin İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti sırasında Akşener’e bir kişi “Cumhurbaşkanımızı, Netanyahu’ya benzetmeniz size yakıştı mı?” diye seslendi. Akşener, “Sen yakıştırdın mı?” diye sorduğu bu kişinin “Ben yakıştırmadım” yanıtı üzerine, “Tamam” dedi.

Bu konuşmanın ardından bir grup ile İYİ Partililer arasında tansiyon yükseldi. İki grup arasındaki gerginlik polisin araya girmesiyle gerginlik sonlanırken, Akşener, esnaf ziyaretini iptal ederek ilçeden ayrıldı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.