Almanya İle Çin Daha Fazla Ticaret İçin Anlaştı

Fotoğraf:İHA

Çin Başbakanı Li Kiçiang ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in gerçekleştirdiği görüşmede Almanya ve Çin arasında ekonomik alanda anlaşma imzalandı.

İki günlük resmi ziyaret için Berlin’e gelen Çin Başbakanı Li Kiçiang, Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından askeri törenle karşılandı. Başbakanlıkta bir araya gelen Merkel ve Li Keqiang ile beraberindeki heyet, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi, güncel dış politik konularını ele aldı. Almanya ile Çin arasında ortak yatırım ve araştırma geliştirme alanında anlaşma imzalandı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Çin Başbakanı Li Kiçiang, heyetlerarası görüşmelerin ardından düzenledikleri basın toplantısında ele aldıkları konular hakkında basına bilgi verdi. Merkel ve Kiçiang görüşmelerde Almanya ile Çin arasındaki siyasi ve ekonomik konular başta olmak üzere bölgesel konuların yanı sıra Haziran ayında Hamburg’da yapılacak G20 Zirvesi’nde görüşülecek konuların ele alındığını söyledi.
Çin Başbakanı Li Kiçiang, Paris Anlaşmasını, küresel ölçekte geri döndürülemez şekilde sera gazı emisyonlarının azaltılması ve iklim direncinin artırılmasını desteklediklerini söyledi.

Öte yandan, Li Kiçiang Berlin’deki temasları kapsamında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından kabul edildikten sonra Brüksel’e giderek Avrupa Birliği yetkilileriyle görüşecek. Almanya 2016 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’ne 76 milyarlık ihracat yaptı.

İHA

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.