Apple’ın Lideri Steve Jobs Hayatını Kaybetti

Apple’ın yaratıcı beyni Steve Jobs, Çarşamba günü, 56 yaşında hayatını kaybetti. Dünyada en popüler teknoloji ürünlerini yaratan Jobs, Apple’ın kurucularındandı.

Son zamanlarda pankreas kanseriyle savaşan Jobs, maalesef bu hastalığa yenik düştü. Vefat etmeden bir süre önce, Apple’ın CEO’luğundan ayrılarak yerini sağ kolu Tim Cook’a bırakmıştı. Jobs, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ediyordu.

Jobs’un liderliğinde Apple, bilgisayar imalatçılığından elektronik dünyasının en eğlenceli ve renkli cihazlarını üreten bir şirket haline geldi. Bir süre sonra, şirket içinde anlaşmazlık yaşanması nedeniyle Jobs işten ayrılmıştı. 1977 yılında ürettiği bilgisayar Apple II’yle birlikte Jobs, kişisel bilgisayarları piyasaya sürmüş oldu. 1998 yılında ise geri dönerek, Machintosh bilgisayarlarla birlikte pazar liderleri konumunda olan İPod, İPhone ve İPad’i piyasaya sürdü. Teknoloji endüstrisine, deneyimleri ve başarılarıyla büyük bir miras bıraktı.

Teknolojik yeniliklerinin yanında Jobs, tasarımı, stili ve pazarlamasıyla çok büyük başarı göstereren Apple’ın en gıpta edilen marka olmasına neden oldu.

Steve Jobs’un ölümü ile ilgili Apple kendi sitesinde şunları yazdı:

“Apple, geleceği görebilen, yaratıcı dehasını kaybetti. Dünya muhteşem bir insanı kaybetti. Steve’i tanıyabilecek ve onunla çalışabilecek kadar şanslı olan bizler, sevgili bir dost ve ilham verici bir lider kaybettik. Steve, arkasında ancak kendi kurabileceği bir şirket bıraktı ve ruhu her zaman Apple’ın temeli olarak kalacak. Eğer düşüncelerinizi, anılarınızı paylaşmak ve başsağlığı dilemek isterseniz lütfen bize email gönderin rememberingsteve@apple.com

İngilizce kaynak

İlgili Haberler:

Apple’ın Kurucusu Steve Jobs CEO’luktan İstifa Etti

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.