Atletico Arda İçin Geldi

PEDRO ARMESTRE Getty Images

Atletico Madrid kulübünün Galatasarayın yıldız ismi Arda Turan ile ilgilendiği açıklandı. Verilen fiyat Arda gibi bir yetenek için çok normal.

Türkiye, futbolun çok sert oynandığı bir ülke. Futbolcular mental olarak zayıf ve profesyonellik yok. Altyapı denen bir olay neredeyse yok gibi. Ayrıca Türk futbolunun uluslar arası alandaki reytingi de bir İspanya ya da İngiltere gibi değil. Yurt dışı lobimiz de çok güçlü olmadığı için, futbolcularımızı dışarı pazarlayamıyoruz. Aksi takdirde Gökhan gönül gibi başarılı bir futbolcu çoktan alınmıştı bile. Bu konuda Brezilyalılardan öğrenilmesi gereken çok şey var galiba. En yeteneksiz Brezilyalılar bile büyük paralara yurtdışına pazarlanabiliyor. Arda bugün Brezilyalı olsaydı transfer piyasası hep ondan bahseder fiyat yükseltirdi.

O yüzden Arda Turan gibi bir yeteneğin gitmesini daha uygun. En azından oynarsa bizi iyi bir şekilde temsil edebilecek bir futbolcu. Atletico Madrid kulübü de Arda üzerinde baskı yaratmayacak bir kulüp olabilir. Çap olarak ve kendisini göstermesi için Arda’ya çok uygun.

Arda gerçekten yetenekli. Topu ayağına aldığı zaman bunu hissedebiliyorsunuz. O yüzden umuyoruz kendisi için en iyisi olur.

Yoruma kapalı.