Avrupa Parlamentosu Tarafından Shen Yun Şerefine Bir Resepsiyon Düzenlendi.

2 Şubat 2011, Çin Yeni Yılının başlangıcı ve Çinlilerin en büyük geleneksel bayramıdır. Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Bay Edward McMillan-Scott, Avrupa Parlamentosu Binasında çok yakın bir zamanda yeniden Avrupa’ya gelecek ve tur düzenleyecek Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunu karşılamak için bir resepsiyon düzenledi. Avrupa Birliğindeki farklı kuruluşlardan yüzden fazla lider ve görevliler resepsiyona katıldılar.

Shen Yun Gösteri Sanatları Grubu, her sene dünyanın farklı yerlerindeki insanlara mükemmel gösteriler sunmakta. Resepsiyona katılanların birçoğu da geçmiş üç yıl içinde Shen Yun gösterilerini seyrettiler.

Bay McMillan-Scott, Shen Yun gösterilerinin anlamını öğrendiğinden beri, her yıl Avrupa Parlamentosu Binasında Shen Yun’u karşılaşma şerefine resepsiyonlar düzenleyerek insanlara Shen Yun’un önemli geleneksel değerleri getirdiğini vurguluyor.

O, “Bana göre en önemli şey Avrupa Demokrasisinin merkezi olan Avrupa Parlamentosunun, herkesten önce bu resepsiyonu düzenlemesi ve Shen Yun’ün Avrupa’daki turunu memnuniyetle karşılaşması gerekir. Shen Yun , gerçek Çin kültürünü derin bir şekilde yansıtmakta. Umuyorum bir gün Çin kendi kültürüne yeniden kavuşur” dedi.

Bay McMillan-Scott içini çekerek, “Bence, günümüz medyası ve ticari bilgileri içinde insanların hem rahat hem de anlamlı bir şey bulması oldukça zor. Fakat Shen Yun bunu gerçekten başardı. O seyircilere yepyeni ve farklı şeyler getirdi. Sırf bu yüzden, yeni bir akım oluşturduğunu düşünüyorum. Shen Yun, antik kültüre dayanan bir gösteri yaparken, Çin’in 5 bin yıllık öz kültürünün tüm öğelerini sahnede gözler önüne sermekte. Shen Yun gerçekten harika! Shen Yun’un başarısı bu yüzden kesin, tıpkı geçmişte olduğu gibi.” diye ekledi

Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunun Avrupa’daki tur gösterisinin düzenleyicisi olan Avrupa Falun Dafa Derneği Başkanı Bay Wu Wenxin de resepsiyona katıldı.

Bay Wu ilk önce Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunu karşılamak için düzenlediği resepsiyon dolayısıyla Bay McMillan-Scott’a teşekkür etti.

Bay Wu Wenxin, Shen Yun Gösteri Sanatları Grubunun sanat yoluyla geleneksel Çin kültürünü yaydığını söyledi. Bay Wu, resepsiyona katılanlarla yaptığı konuşmalardan Shen Yun gösterilerinin gittikçe daha fazla insan tarafından sevildiğini gözlemlediğini belirtti. “Çin’in geleneksel kültüründe birçok değer bulunmakta ve bu değerlerden sadece Çinliler için faydalı değil, Avrupalılar da aynıdır, bu yüzden herkes mutlulukla Shen Yun’ün Avrupa’ya gelişini görmek istiyor.” dedi.

Kaynak: http://www.tr.clearharmony.net/articles/201102/9010.html

Yoruma kapalı.