Bağlar Sokağında 1 Hafta Sonra Sokağa Çıkma Yasağı Kaldırıldı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yaklaşık 1 haftadır süren sokağa çıkma yasağının bu sabah kaldırılmasıyla birlikte, çatışmaların yaşandığı mahallelerdeki bazı evlerin kullanılamaz hale geldiği ve birçok aracın ateşe verildiği görüldü.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde, 15 Mart’ta teröristlerce çıkan çatışmada bir polisin şehit olmasının ardından ilan edilen sokağa çıkma yasağı, sabah saatlerinde kaldırıldı. Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından evlerini terk eden vatandaşlar, tekrar yerleşim yerlerine dönerken, birçok evin çıkan çatışmalarla birlikte kurşunların isabet etmesiyle kullanılamaz hale geldiği görüldü. Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde bulunan hemen her iş yerine kurşun isabet ederken, bazı iş yerleri de camları kırılarak hırsızların hedefi olmuştu.

KAPILAR KIRILMIŞ, EŞYALAR TALAN EDİLMİŞ
Yasağın ilan edildiği Kaynartepe Mahallesi’ndeki evlerine giden vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yasağın kalkmasıyla birlikte evlerine gitmek isteyen vatandaşlar, evlerinin kapılarının kırıldığını gördü. Birçok evdeki eşyaların talan edildiği görülürken, bazı evlerin duvarlarının da teröristlerin kaçması için delinmeye çalışıldığı görüldü.

AÇIK RÖGAR KAPAKLARI ŞAŞKINLIĞA NEDEN OLDU
Sokağa çıkma yasağı boyunca terör örgütü mensuplarının kaçmak için kullandığı rögar kapakları şaşkınlığa neden oldu. Sokaklarda bulunan bazı rögar kapaklarına kurşun isabet ettiği görülürken, çoğu rögar kapağının ise açık olması dikkat çekti.

CADDEYİ GÖZLEYEN KAMERALAR TAHRİP EDİLMİŞ
Öte yandan, Nükhet Coşkun Caddesi üzerindeki esnafın, artan hırsızlıkları önlemek amacıyla elektrik direğine yerleştirdiği güvenlik kameraları da kurşunların hedefi oldu. Teröristler, kayıt almaması için güvenlik kameralarını kullanılamaz hale getirdiği öğrenildi.

Ayrıca, yasak boyunca çıkan çatışmalar nedeniyle sokak aralarında bulunan elektrik direkleri ile apartman duvarlarına çok sayıda kurşun isabet ettiği görüldü.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.