Baro Başkanları Reddedildi

AKP’nin baroların bölünmesine yönelik hazırladığı kanun teklifinin görüşeleceği TBMM Adalet Komisyonu toplantısına baro başkanlarının da katılma isteği reddedildi.

Aralarında İstanbul, Ankara, Trabzon barosu başkanlarının bulunduğu çoklu baro düzenlemesinin görüşüleceği komisyon toplantısına yedi baro başkanının katılması reddedildi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen; çoklu baro görüşmelerine İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel, Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir ve Düzce Barosu Başkanı Azade Ay’ın da katılması için Adalet Komisyonu’na başvuruda bulundu ancak başvuru, AKP’li Hakkı Köylü’nün başkanı olduğu komisyon tarafından reddedildi.

TBMM’de Görüşülecek Kanun Teklifi

Adalet Komisyonu’nda görüşülecek kanun teklifine göre üye sayısı 5 binden fazla olan yerlerde yeni barolar kurulabilecek.

Barolar ve hukukçular, teklifin Türkiye’deki yargı sisteminde adaletsizlik ve düzensizlik yaratabileceğini dile getirerek teklife karşı çıkıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.