Barselona’da Minibüs İnsanların Arasına Daldı

Fotoğraf:İHA

İspanya’da Barselona’nın ünlü caddesi La Rambla’da beyaz bir minibüsün insanların üzerine sürülüp birçok kişiyi ezdiği öğrenildi. Öte yandan bir minibüsün kalabalığın arasına daldığı olayda iki silahlı kişinin restorana daldığı da gelen bilgiler arasında.

İspanya’nın Katalonya özerk bölgesindeki önemli turizm merkezlerinden Barselona’nın La Rambla caddesinde bir minibüs, kaldırımda bulunan kalabalığın arasına daldı.

Barselona polisi tarafından yapılan açıklamada olayın terör saldırısı olduğu belirtilirken, çok sayıda kişinin de yaralandığı ifade edildi. Saldırganın insanları ezdikten sonra kamyonetten çıkıp kaçtığı bildirildi, şimdilik ölen veya yaralananların sayısı açıklanmadı.

Katalan acil servis yetkililerinin vatandaşlara, Placa Catalunya çevresine gitmemeleri yönünde çağrıda bulunduğu belirtiliyor.

 Öte yandan yaşanan saldırı sonrası tren ve metro seferlerinin durdurulduğu, istasyonların kapatıldığı ve İspanya polisinin saldırganı yakalamak üzere operasyon başlattığı açıklandı.

İki silahlı kişi restorana daldı

Bir minibüsün kalabalığın arasına daldığı Barselona’da iki silahlı kişinin restorana daldığı da gelen bilgiler arasında.

İHA

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.