Başkentte Şiddetli Sağanak ve Dolu

Ankara’da bugün öğleden sonra aniden bastıran kuvvetli sağanak ve dolu yağışı ulaşımı kenti esir aldı. Ulaşım felç olurken çok sayıda araç mahsur kaldı.Büyükşehir Belediyesi, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini daha da arttırması beklenen yağışlarla ilgili uyarıda bulundu. Zorunlu olmadıkça vatandaşların araçlarıyla trafiğe çıkmamasını istedi. Vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, dolu ve trafikte aksama gibi oluşması muhtemel risklere karşı çok dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Saatte metrekareye 50 kilogram yağışın düştüğü Ankara’da yağmur ve dolu yağışı devam ediyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, il genelinde görülen kuvvetli yağışların, Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde etkisini artırmasının beklendiği belirtildi.

Konya-Ankara karayolunun Kepekli ve Oran mevkiinde etkili olan ve 10 santime ulaşan dolu yağışı nedeniyle saatlerce ulaşıma kapanan karayolunda çok sayıda araç yolda mahsur kaldı. Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, dolu yağışının bütün ızgaraları kapattığına işaret ederek bu nedenle yollarda su birikintilerinin oluştuğunu belirtti. Yağış nedeniyle özellikle Çetin Emeç Bulvarı, Konya-Ankara karayolu, Çankaya bölgelerinde sıkıntı yaşandığını ifade eden yetkililer, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve ASKİ ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Meteoroloji, Ankara, İzmir ve Manisa’ya kuvvetli yağış ve sel uyarısında bulundu. Marmara’da ise yağışlı hava hafta sonuna kadar sürecek. Yağış hafta sonu yerine güneşe bırakacak.

Yoruma kapalı.