Bülent Arınç Üst Düzey Bir PKK’lının Yakalandığını Açıkladı

 

Fot:Getty Images/Mustafa Özer

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’da yerel bir TV kanalına konuk oldu. Programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arınç, PKK terör örgütü ile ilgili soruya; son üç aydır terör örgütüne yönelik başarılı bir operasyonlarla ağır darbeler verdirildiğini, Amanosların temizlendiğini ve adını açıklamayacağı üst düzey bir PKK’lının yakalandığını açıkladı.

Arınç’ın açıklamaları kısaca şöyle:

24-25 şehidimizle birlikte çok üzüldüğümüz, gözyaşı döktüğümüz günlerden bu günlere terörle mücadelede en başarılı noktaya geldiğimizi; üst düzey bir PKK örgüt üyesinin yakalandığını söyledi.

Amanos Dağları’nda sayıları 5o civarında olan örgütün bir şebeksinin yıllardır o bölgede zarar verdiğini;  bölgenin coğrafi yapısı itibarıyla girilmesi ve mücadele edilmesinin zor olduğunu ifade ettiği açıklamasında, Başbakan’ın talimat vererek ‘Amanosları temizleyeceksiniz’ dediğini ve Amanosların temizlendiğini söyledi.

Bülent Arınç, PKK’nın dış destekli bir örgüt olduğu; uyuşturucu ve kaçak sigara trafiğini yönettiklerini, yurt dışından haraç toplayarak paraları gönderdiklerini ve PKK ile mücadele de yurt dışı desteğine de ihtiyaç duyduklarını sözlerine ekledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.