Camdan Eserler Görücüye Çıktı

"Cam Ocağı Ege'de"

İZMİR– Türkiye’nin tek cam okulu Cam Ocağı, İzmir’de sergi açtı. Ulusal ve uluslararası 44 sanatçının eserlerinin yer aldığı “Cam Ocağı Ege’de” isimli sergi, Ege Üniversitesi (EÜ) Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde 24 Ekim’e kadar gezilebilir.

EÜ Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, açılışta yaptığı konuşmada, “Bu cam sergisiyle ilgili bir şey söylemeye gerek yok. Birçok sergi açılışı yaptık ama bu kadar kalabalığını görmedim. Serginin böyle biy ilgiyle karşılaşması çok güzel. Herhalde bu da İzmir’in farkı.” dedi. Cam Ocağı Vakfı kurucusu Yılmaz Yalçınkaya ise, “2009 yılındaki EgeART etkinliğine de bazı eserlerimizle katılmıştık. Bu sergiyi açma çağrısı, EÜAtatürk Kültür Merkezi Müdürü Serpil Zeytin ve Tüzüm Kızılcan tarafından yapıldı. Ayrıca burada karşılaştığımız yoğun ilginin bizi fazlasıyla mutlu ettiğini belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.

Cam tasarımcısı ve Cam Ocağı’nda mimari cam üzerine tasarım direktörlüğü yapan Heyecan Ural da şunları kaydetti: “Cama şekil vermek uğraş ister. Tasarımlarımız biraz planlayarak, biraz da yaparken ortaya çıkıyor. Eseri yapmadan bir ay önce,e ne istediğinizi planlamak gerekiyor. Camı seviyorum ve her baktığımda başka bir güzellik görüyorum.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.