Çavuşoğlu: ”Türk Askerini Hiç kimse Durduramaz”

Ürdün’e resmi ziyarette bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi baş başa ve heyetler arası görüşmeden sonra basın toplantısı düzenledi.

Çavuşoğlu, Afrin ilçesine birkaç saat içerisinde “halk güçleri” olarak adlandırılan birliklerin ulaşacağını duyurmasına yönelik bir soruya, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatıyla teröristleri bölgeden temizlemeyi hedeflediğini vurgulayarak, “Fırat Kalkanı’yla DEAŞ teröristlerini bu bölgeden temizledik. Afrin bölgesinde de bize saldıran, Türkiye’ye tehdit oluşturan YPG/PKK terör örgütünü temizlemek için bu operasyona başladık” cevabını verdi.

Çavuşoğlu sözlerine “Şimdi, ‘Rejim buraya girer mi girmez mi? Girerse ne için girer?’ bu önemli. Eğer rejim, buraya PKK’yı, YPG’yi temizlemek için girerse problem yok; eğer burada YPG’yi korumak için, koruma sağlamak için giriyorsa bizi, Türkiye’yi ve Türk askerini hiç kimse durduramaz. Bu Afrin için de geçerlidir, Menbiç için de geçerlidir. Fırat’ın doğusu için de geçerlidir.” diyerek devam etti.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.