Cemil İpekçi’den “Affedin Beni”

Cemil İpekçi kitabını tanıttı

Ünlü modacı Cemil İpekçi, hayatını kaleme aldığı “Affedin Beni” isimli kitabını tanıttı. Yaşadığı aşkları kaleme almadığını belirten İpekçi, “Aşkın kimliği, cinsiyeti olmaz” dedi. 

Elite World İstanbul Otel’de düzenlenen toplantıda ünlü modacı Cemil İpekçi, Destek Yayınları tarafından çıkartılan “Affedin Beni” isimli kitabını tanıttı.

“Hep aykırı bir kişiydim” diyen ünlü modacı, çok iyi bir aileye sahip olduğunu belirterek, “Ben hep aykırı çiçekleri sevdim. Saksılara dikilmiş çiçekleri değil, duvar diplerinde son derece mutlu olan çiçekleri sevdim. Çünkü bana hep hürriyeti anlattılar. Hayatıma da zaten 1-0 galip başlamışım. Muhteşem bir anne ve babayı seçmişim. Bana hiçbir zinciri vurmayan, sadece yalan söylemeyi, en önemlisi kendine yalan söylemeyi yasaklayan, onun dışında hiçbir yasak koymayan bir anne babanın çocuğu oldum” diye konuştu.

İnsanların kendilerini sevmesi gerektiğini belirten ünlü modacı İpekçi, “Binlerce yüzyıldan beri toplumun koyduğu kuralları bizler yıkmadık mı? Dünün doğruları bugünün yanlışları, dünün yanlışları bugünün doğruları. Her varlığın bir doğrusu var. Birincisi sevgi, kendini sevmek. Çünkü kendini sevmeyen bir insanı, diğer yaratılan bir şeyin seveceğini sanmıyorum. İki; her neysen olduğun gibi kabul etmek. Üç; hayatın sadece kendin için sen merkezli, ben merkezli olduğunu ama yaşamın merkezli olmadığını bilmek. Kendimizin merkeziyiz ama yaşamın merkezi değiliz. En önemlisi kendimizi yaşarken, diğer yaşayanlara da saygı duymak” dedi.

Yaşadığı aşkları kaleme almadığını söyleyen İpekçi, “Duygularımı yazıyorum. Sizler de okuduğunuz zaman aşkta cinsiyet olmadığını göreceksiniz. Aşkın kimliği, cinsiyeti yok. Aşk sadece gelir ve insanoğlu da onu yaşar. Yaşarken de aptallaşır, saçmalıklar da, hatalar da yapar ama ödeyen kişi kendidir. Ben aşkı yaşamayan kişilere çok üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

İpekçi, şarkı söylemeyi sevdiğini, ilerleyen zamanlarda şarkı söylemek istediğini de söyledi.

Kitabının tanıtımının ardından ünlü modacı, sevenlerine imzaladığı kitapları hediye etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.