Cilt Sarkmalarından Nasıl Korunmalı

Cilt sarkmaları

Sarkma, gözaltında oluşan koyu renkli halkalar, akneler ve tüm ışıltınızı alan kuru, mat bir ten… Bunlar, kadınların en fazla şikâyet ettiği cilt sorunlarının başında geliyor. Daha açık bir deyişle, yüzün yaşını esas ele veren kırışıklar değil yüzün zamanla sarkması.

Yüzümüz niçin sarkıyor?

Cilt sarkması neden oluşur? Derinin altındaki yağ dokusunda hücre sayısının azalması, derinin orta tabakası olan dermisteki kolajen ve elastin liflerin sayısınına azalması gerginlik ve elastikliği …

Yüz sarkmasında yer çekiminin etkisi büyük elbette.. Sarkmanın sonuçları ise yüzde şu şekilde gözlemleniyor: sarkan göz kapakları ve kaşlar, yanak ve ağız arasında çok derin çizgilerin oluşması, yüz ovalinin bozulup yüzün kare bir hal alması, burun ucunun düşmesi, dudakların özellikle de üst dudağın incelmesi.

Yüz sarkmasından nasıl korunmalı?
Yer çekimine karşı koymanın bir yolu yok elbette… Ancak cildinize sıkılığını veren elastin ve kolajen liftlerinin yoğunluğunu korumak için bir şeyler yapabilirsiniz. Bunun için doğru beslenme çok büyük önem taşıyor. Bol bol yeşil sebze ve meyve yemek, sigara ve güneşten kaçınmak da önemli.

Kimi uzmanlara göre, yüz jimnastiği yapmak (örneğin her gün 100 kere ağzınızı kocaman açarak U, A ve O harflerini söylemek) etkili olabiliyor. Uzmanların bir önerisi de, 35 – 40 yaşlarından itibaren “lifting” yapan kremlerden düzenli olarak kullanmak.

Cılt sarkması için dogal formul

1 adet limon

1şise maden suyu

1 çay kaşığı zeytinyağı

Yapılışı,

Bir limon küçük küçük doğrayın.Maden suyu ile birlikte iyice yumuşayıncaya kadar kaynatınveblendırdan geçirin. bir kaşık zeytinyağı ilave edin.Ilıdıktan sonra cildinize sürün yarım saat bekledikten sonra ovalıyarak çıkarın.Uygulamayı haftada 2 defa yapabilirsiniz. Ama her seferinde taze yapmak gerekir

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.