Çinliler Domuz Yılında Doğan Kişiler için Neler diyor?

Domuz burcuna sahip kişiler normalde içten bir coşku ve gayretli bir kişiliğe sahiptir. (Jane Ku/Epoch Times)

Bütün çiftlik hayvanları arasında, domuzlar en önemsiz, hatta kirli ve hantal olmalarına rağmen uysal ve nazik olanlardır.  Onların iyimserliği, sad eve masum karakterlerinin bir ifadesidir. Aslında, domuzlar oldukça zekilerdir ve bilgi için güçlü bir arzu taşırlar. Buna ragmen, bazen reaksiyonları yavaştır fakat becerikli ve azimlidirler.

Domuz yılında doğan insanlar normal olarak güçlü bir irade ve içten bir çoşkuyla birlikte azimli bir kişiliğe sahiplerdir. Özsaygıları da oldukça yüksektir ve kolay kolay boyun eğmezler. Nazik ve kararlı görünümlerinin ardında güçlü iradelerini ve ideallerini gizlerler. Hedeflerini belirledikleri zaman, sahip oldukları bütün çabayı ortaya koyacak ve ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Kimse kararlılıklarının önünde duramaz. Bir ideal ve konforlu bir yaşam için her zaman çok çalışmaya hazırdırlar.

Domuz burcunda olan kişiler aynı zamanda masum ve dürüstlerdir. Başkalarının saçmalıklarını tolere edebilirler ve başkalarının hatalrını kolayca affederler. Arkadaşlarına büyük bir samimiyetle yaklaşırlar.

Onlar zenginlik konusunda da talihlidirler.  Avantaj ile başlamasalarda, çok çalışmaları onlara paranın akmasını sağlayacaktır. Fakirlikten nefret ederler ve zengin ve uygun bir yaşam sürmek için çabalarlar. Onlara yakın herkesin rahat ve kaygısız bir yaşam sürmesini ümit ederler. Bu durum, domuzun pragmatic karakteri ile yakından ilgilidir.

Açık sözlü olmak da Domuz Yılı’nda doğan insanların başka bir karakteridir. Yine de, toplum

entrikalar ile doludur ve insanlar arasında yalanlar ve aldatmalar görülür. Bu yüzden başkaları ile çok kolay ters düşerler ve tartışırlar, bu yüzden de başkalarına kolay kolay güvenmezler.

Bunlara ek olarak, başkaları hakkında başlarına iş açabilecek şekilde konuşurular. Domuz Yılı’nda doğanlar bu yüzden başkalarının doğru ve yanlışları ile daha az ilgilenmelidirler.

Onlar hayatın hazlarının tadını, her hangi bir kısıtlama olmaksızın çıkarmayı bilirler. Kendi zevklerini ve rahatlıklarını arttırabilecek şeyleri çok severler. Domuz Yılı erkekleri çok ilgilidirler ve ailelerine değer verirler, bu yüzden ailelerine ruhsal ve maddi keyif sağlamaya çalışırlar. Kadınları hayat dolu ve çekicidir, kendi duygularını sıklıkla ifade etmezler, bu yüzden içsel duyglarını her zaman bastırırlar; onlara biri güven verirse, bu kişiyle bağlılık dolu bir aşk yaşarlar. Başkalarına nasıl hayır diyeceklerini bilemediklerinden, bunun karşılığında ret edildiklerinde, özllikle aşkta, kaderci bir hale gelirler.

Domuz Yılı’nda doğan insanlar dünya ile uyumlu bir karaktere sahip olurlar, çoğu da öz disipline sahiptir. Onlar için uygun meslekler daha çok bilim adamı, yazar, ressam, müzisyen, mühendis teknisyen, doktor gibi profesyonel mesleklerdir. Onlar aynı zamanda film ve televizyonda mükemmel oyuncular olabilirler.

Yazan: David Wu, Epoch Times

Çeviren: G. Hakan Koçman , Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.