Çinliler Köpek Burcu Hakkında Ne Derler?

Köpek insanlarla en asil ve sadık arkadaşlık ilişkisini kurabilir ve böylelikle size Mutlu bir Çin Yeni Yılı getirir. (JK / Epoch Times)

Çin takvimine göre her sene, 12 yıllık bir döngü içersinde, bir Çin burcu hayvanıyla ilişkilendirilir.

2018 genellikle ihtiraslı, dostane ve çok çalışılacak bir  yıl olacağı öngörülen bir Toprak Köpek Yılıdır.

Köpek, insanlara karşı en sadık hayvan olarak bilinir. Sadakat ve samimiyet ile ilgili güçlü duyguları nedeniyle, en önemli olduğunu düşündükleri kişi için her şeyi yapacaklardır.

İnsanlarla uzun süreli ilişkilerinden dolayı, köpekler dostluk, avlanma, eşlik etme, yük çekme, koruma, körlere yardım etme ve polise yardım etme vb gibi insanlar için birçok önemli görevi yerine getirebilirler. Onlar insanoğlunun en iyi arkadaşı olarak görülürler.

Köpek burcu tablosu

Aşağıdaki tarih aralıklarında doğan insanlar köpek burcunu taşır:

Köpek Yılı Başlangıç Bitiş Beş Element
2018 16 Şubat, 2018 4 Şubat, 2019 Toprak
2006 29 Ocak, 2006 17 Şubat, 2007 Ateş
1994 10 Şubat, 1994 30 Ocak, 1995 Tahta
1982 25 Ocak, 1982 12 Şubat, 1983 Su
1970 6 Şubat, 1970 26 Ocak, 1971 Metal
1958 18 Şubat, 1958 7 Şubat, 1959 Toprak
1946 2 Şubat, 1946 21 Ocak, 1947 Ateş
1934 14 Şubat, 1934 3 Şubat, 1935 Tahta

 

Köpek burcunda doğan insanlar normalde şu kişiliklere sahiptirler:

Sadık ve vefalıdırlar

Çin burcunda Köpek burcunda olanlar genellikle çalışkan, içi dışı bir ve dürüst niteliklere sahiptirler. Arkadaş canlısıdırlar, arkadaşlarına sadıktırlar ve bazen başkalarını sıkmaktansa  kayıpları göze almayı tercih ederler. Eğer arkadaşları sıkıntı çekiyorsa, onları adaletsizliğe karşı savunmak için ellerinden geleni yapacaklardır.  Arkadaşlığı hayatlarının önemli bir parçası olarak görerek, dostluğa çok fazla değer verirler ve önemli olduğunu düşündükleri kişiler için her şeyi yapacaklardır.

Adalet duygusu

 Köpek yıllarında doğan insanlar normalde güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. İlkelerine bağlı kalırlar ve işleri düzgün yapmaktan hoşlanırlar. Haksızlık yapanlarla ve kötülük eden kişilerle kararlılıkla savaşabilirler. Onların neyi seveceği ve nefret edecekleri konusunda net bir duruşları vardır. Onlar cesur ve samimidir.

Sorumluluk sahibidirler

Köpek burcu insanları işyerinde titiz ve sorumluluk sahibidir, çalışmalarına kendilerini adarlar ve işi bitirmek için elllerinden gelen çabayı gösterirler. Ciddi ve sorumlu tutumlarından dolayı, başarılı olma ihtimalleri daha yüksektir. Kariyerlerinde en derin görev duygusuna sahiptirler. Dikkatsiz tutumdan nefret ederler ve hatalar için suçu üstlenme cesaretleri vardır. Hem eğitim hem de işte iyi başarılar elde ederler ve liderler tarafından iyi karşılanırlar.

İyi ortaktırlar

Normalde iş yerlerinde ruh halleri iyidir ve çalışkandırlar. Kişisel kazançları ile daha az ilgilenirler. Köpekler sadık kişiliklerinden dolayı, başkalarına hizmet etme ilkesine dayalı bir kariyer seçme eğilimindedir. Köpekler, görevlerine kalp ve ruhlarını koydukları için değerli çalışanlar olarak görülürler.  Ailelerinde, sevildiklerine karşı sadıktırlar. Sahip oldukları her şeyi sevdiklerine vereceklerdir ve eşlerine karşı çok sadık ve itaatkar olurlar. Duygusal olmaktan daha çok mantıklı oldukları için, eşlerine karşı yürekten, sevecen ve adanmışlardır.

Eksik yanları

Köpek burcunda olanların açık hedefleri vardır ve başarı ve başarısızlığa karşı kendi kendilerini hazırlarlar; asla vicdanlarından ödün vermezler. Onlar ısrarcıdır ve asla vazgeçmezler. Öte yandan, çok inatçıdırlar. Keskin bir eleştiri ve şüpheci yaklaşımlarıyla meselelerin özüne inmeyi severler. Bu şekilde, çalışmalarında diğer insanları rahatsız edebilirler.

Ayrıca kolayca öfkelenebilir ve sinir bozucu olabilirler. Ayrıca kötü ruh hallerine kapılabilirler ve bazen karar vermekte güçlük çekebilirler. Tereddütlü tutumları nedeniyle fırsatı kolayca kaçırabilirler.

Tüm iyi niteliklerin yanı sıra, Köpek insanlarının aynı zamandda köle doğası vardır ve onlardan üstün olan başkalarını pohpohlamak eğilimindedirler.

 

Haberi yazan: David Wu

Çeviren: Demet G.

 

Yazının birinci bölümü: 2018 Çin Yeni Yılı: Köpek Yılı

Yazının ikinci bölümü: Çinliler Köpek Burcu Hakkında Ne Derler?

Yazının üçüncü bölümü: Köpek Yılında Dünyaya Gelen Ünlüler

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.