“Çoğunluk” Ödüle Doymuyor

Yeni Sinemacılar’ın son filmi “Çoğunluk” Venedik Film Festivali’nde Geleceğin Aslanı (Lion of the Future) Ödülünü kazandı.

Mertkan, babasının inşaatlarının getir götür işlerine bakmakta, arkadaşlarıyla alışveriş merkezlerinde dolaşmaktadır. Ne zaman ki Gül ile tanışır, boşluğu ve basitliği değerlendirmek için bir fırsat çıkar karşısına. Ne var ki babası Gül’ün kökeni konusunda şüphecidir. Ayrımcılıkla karşılaştığı ilk anda ona teslim olan Mertkan, çoğunluğa uyar, babasının kendisi için çizdiği yolda bir anlam bulur.

Filmin başlıca oyuncuları, Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanriöğen, Esme Madra, Nihal Koldaş, Erkan Can, Cem Zeynel Kılıç, Mehmet Ünal, İlhan Hacıfazlıoğlu. Filmin Yönetmenliğini ve Senaryosu ise Seren Yüce’ye ait.

47. Uluslararası Altın Portakal Fil Festivalinde En İyi Film, En İyi Yönetmen (Seren Yüce), En İyi Erkek Oyuncu (Bartu Küçükçağlayan) ödüllerinin sahibi oldu “Çoğunluk” filmi.

4. Yeşilçam Ödülleri içinde ise, En İyi İlk Film, En İyi Senaryo (Seren Yüce), En İyi Genç Yetenek (Esme Madra) ve En İyi Film ödüllerini aldı.

Yoruma kapalı.