Cumhurbaşkanı Erdoğan Paraguay’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak İçin Paraguay’ın başkenti Asuncion’a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğanı, Silvio Pettirossi Havalimanı’na gelişinde, Paraguay Dışişleri Bakanı Luis Alberto Castiglioni, Paraguay Devlet Törenleri ve Protokol Genel Müdürü Federico A. Gonzales, Mihmandar Tuğgeneral Juan Ramon Meza Gomez, Türkiye’nin Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy, Asuncion Fahri Konsolosu Ana Manuela ve Ciudad del Este Fahri Konsolosu Alejandro Mohammed Mana karşıladı.

BENİTEZ İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez ile başkent Asuncion’daki tarihi hükümet binası Lopez Sarayı’nda gerçekleştirdiği baş başa ve heyetler arası görüşme sona erdi.

Erdoğan’a, Benitez tarafından heyetler arası görüşmeye geçilmeden önce Devlet Nişanı takdim edildi.

ERDOĞAN-BENİTEZ ORTAK BASIN BİLDİRİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez, yayımladıkları ortak bildiride “iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin giderek güçlendiğini” belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başkent Asuncion’daki tarihi hükümet binası Lopez Sarayı’nda Paraguay Devlet Başkanı Benitez’le gerçekleştirdiği baş başa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın bildirisi yayımlandı.

Bildiride, Benitez’in, ilk defa bir Türk cumhurbaşkanının Paraguay’ı ziyaret ettiğini ifade ederek, ziyarete verdiği önemi vurguladığı ifade edildi.

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.