Devlet Bahçeli İstanbul’da Açıklamada Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul İl Başkanlığınca Wow İstanbul Hotel’de “Beka için Milli Karar, Cumhur için İstikrar” temasıyla gerçekleştirilen teşkilatlar toplantısına katıldı.

Bahçeli, yaptığı konuşmada, 500 yıla yakın Türklüğün başkenti ve hükümdarlık merkezi olmuş İstanbul’un kendileri için öneminin ve anlamının ayrı olduğunu söyledi.

“İnancım odur ki, burada atacağınız her adım, yapacağınız her çalışma, huzurlu ve müreffeh bir Türkiye’nin oluşması için başlangıç teşkil edecektir.” diyen Bahçeli, İstanbul’da elde edilecek siyasal sonuçların bütün yurttaki mücadelede moral ve motivasyon kaynağı olacağını belirtti.

İstanbul’un toplumsal dokusu ile ülkenin bütününü temsil eden büyük bir kaynaşmanın eseri olduğunu dile getiren Bahçeli, “İstanbul, Türkiye’nin özetidir, özelidir, öz güvenidir, ev ev, semt semt, sokak sokak, mahalle mahalle asırların olgunluğunu, milletimizin sahip olduğu bütün zenginlikleri ihtişamında buluşturan bir dünya kentidir. Burada aşacağımız her siyasi engel, ulaşacağımız her siyasal zemin, vatan sathında karşımıza çıkan bütün zorlukları aşmada bize heyecan verecektir. Bunun için göreviniz ağırdır, büyüktür, tarihidir. İstanbul’da hak ettiğimiz siyasi mevkiye gelmek, feleğin çemberini yarmak, şeytanın bacağını kırmak artık ertelenemez bir amaçtır.” diye konuştu.

Verilen mücadelelerin, katlanılan zahmetlerin, dayanılan zorlukların farkında olduğuna işaret eden Bahçeli, “Aynı zamanda yan gelip yatanların, köşe bucak dedikodu yayanların, emek vermek yerine engel çıkarmak için uğraşanların dönen tekere çomak sokmalarına izin vermiyorsunuz. Davayı büyütmek yerine kendisini büyütmeye çalışanlara, davayı yükseltmek yerine çıkarlarını yürütmeye çabalayanlara karşı çıkıyorsunuz. Kaldı ki olması gereken de budur. Bu nedenle hepinize müteşekkirim. Ancak mevcutla yetinemeyiz, mirasyedilere benzeyemeyiz, yerimizde sayamayız, hesabi davranamayız. Geçmişi konuşurken ne gerçekleri ne de geleceği gözardı edemeyiz. Halimize şükretsek bile hedeflerimizin gerisine düşemeyiz. Sürekli ve sürdürülebilir bir mücadele disiplininden asla ödün veremeyiz.” ifadelerini kullandı.

“İstanbul muazzam bir fethin mirası, muhteşem bir Fatih’in mükafatıdır.”

“Bunu bilmek, buna müstahak olmak, buna müzahir hareket etmek sadece görev değil, tarihi mükellefiyettir. Dünyanın en büyük Türk kentinde fetih ruhuna sahip olmadıktan sonra ne yapılsa nafiledir, ne söylense beyhudedir. Şunu bir defa açık açık ifade etmek isterim ki, mazisi yarım asrı bulmuş Milliyetçi Hareket Partisi bu kentte olması gereken yerde, hayal ve hedefindeki mertebede değildir. Bunun pek çok sebebi vardır. Bu sebepleri doğru teşhis ederek, doğru tedaviyle buluşturarak gücümüze güç katmamız, yürüyüşümüze sürat eklememiz ortak gayemiz olmalıdır. Bu gayeden taviz veremeyiz, buna ilgisiz ve duyarsız kalamayız.

İstanbul, Türk-İslam medeniyetinin yüz akıdır. İstanbul, elleri öpülesi ecdadımızın şanlı emanetidir. Her karışında şehidin-şühedanın hatırası vardır. Her köşesinde camilerinden yükselen ezanları, hisarlarında çınlayan anıları, burçlarında dalgalanan umutları, 39 ilçesini kavrayan yüksek bir ahlakı vardır. Her yöresinde Müslüman Türk milletinin göz nuru, el emeği, helal kazancı, haysiyetli mücadelesi vardır ve görmesini bilenler için bütün değerleriyle meydandadır. Bu kentte gemiler karadan yürütülüp yıkılmaz denilen surlar yıkılmışsa, yani imkansız gibi görülen ne varsa biraz sabır, biraz akıl, biraz çaba, elbette büyük bir imanla üstesinden gelinmişse, aynısını biz niye yapmayalım, niye başarmayalım? Sevdalısı olduğumuz bu kentte niye geriye düşelim, neden arzuladığımız seviyede olmayalım? Dünyanın en büyük Türk kentinde, Türklüğün bekası için gerekirse candan vazgeçmeye hazır olan bir inanmışlığa sahip Milliyetçi Hareket’in gıpta edilecek diriliş ve şahlanışına neden imza atmayalım? Şunu bilin ki, inanırsak mutlaka başarırız.”

“Bir olursak her zorluğu yeneriz. Yüreklerimiz toplu vurursa her güçlüğü ezip geçeriz. Biz İstanbul’un surlarına tırmanıp yaralı halde üç hilali diken Ulubatlı Hasan’ın ahfadıyız. Biz Fatih’in nesli, fetih zincirinin son halkasıyız. Kendinizi küçük görmeyiniz, cüret etmekten, cesaretinizi sergilemekten, devamlı ilerlemekten çekinmeyiniz, gecikmeyiniz. Bunu yaparken şuurla hareket edip, güç ve güven veriniz. Ecdadımız Oğuz Kağan’ın asırlar öncesinden söylediği şu sözü ibret verici, hepimize yol göstericidir: Oğuz Kağan diyordu ki: ‘Siz birbirinizden ayrılırsanız, hepinizi ok gibi birer birer kırıp parçalarlar. Oysa birlik olursanız, hiçbir güç sizi yıkamaz, kıramaz.’ İstanbul ülküleri olanların harcıdır. İstanbul büyük düşünenlerin haysiyetidir. İstanbul dünyayı Türkçe okuyanların hedefidir. İstanbul biziz, biz İstanbul’uz, hepimiz büyük Türkiye’yiz, büyük Türk milletiyiz. ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyen soysuzlarla görülecek hesabımız vardır. ‘Beka sorunu yok, zeka sorunu var’ diyen, 31 Mart’a yönelik olarak sinsi sinsi kaos hazırlığı yapan siyasi maskaralardan sorulacak hesabımız vardır.” şeklinde konuştu.


“Ya bir olacağız, birlikten kuvvet doğacağına inanacağız, ya da ümitleri heba ve israf edeceğiz. ya adam gibi adam olup davamızı omuzlarda taşıyacağız, ya da serpilmek yerine yatağından taşan ırmaklar gibi sağa sola saçılıp gideceğiz. Elbette başarmanın dışında ikinci bir seçenek takmıyor, tanımıyoruz. Elbette egolarına teslim olan, kendisini dünyanın merkezi sanan, nefsinin esareti altına giren kim olursa olsun, elimizin tersiyle itiyor, önümüzden çekip atıyor, tabii ki yok sayıyoruz. Kendini aşmış, günlük hesapların peşinde koşmayan, davamızın vizyonunu İstanbul sathına yaymayı kafasına koymuş, üstelik bunu dert edinmiş yüksek vasıflı insanlarla hedeflerimize ulaşacağız. Bunun da, ancak ve ancak güçlü bir teşkilatla, kuvvetli bir kucaklaşmayla olabileceği ortadadır.” dedi.

“Cumhur İttifakı’nın başarısı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısıdır”

“Cumhur İttifakı’nın başarısı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin başarısıdır.” değerlendirmesinde bulunan Bahçeli, İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Binali Yıldırım olduğunun altını çizdi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul’da öne çıkması gerektiğine işaret eden Bahçeli, “İstanbul’un kronik sorunları kökünden çözülmelidir. Cumhur İttifakı’yla birlikte Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde İstanbul’a mührünü vurmalıdır. Şayet İstanbul zilletin yönetimi altında olursa milli bekamız ağır hasar alacaktır çünkü zillette hayır yoktur, zillette umut yoktur, zillette gelecek yoktur. Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı zilleti silip süpürecektir.” ifadesini kullandı.

Bahçeli, “Zillet İttifakı”nın yeni hükümet sistemini boğma emelini bozguna uğratmak, kriz ve kaos çıkarma çabalarını püskürtmek gayesinde olduklarını dile getirdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “İkinci ana siyasi hedefimiz, milli bekamız üzerinde oynanan tehlikeli oyunların bertarafı, aynı zamanda küresel tahrik ve dayatmalara karşı uyanık olmak, diri olmak, sağlam duruş göstermektir. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Türkiye’nin yeni bir tarih yazmasını arzuluyoruz. Milli mukavemeti kırmak için zaafımızı gözleyen iç ve dış mihraklara unutamayacakları bir dersin, altından kalkmayacakları bir cevabın verilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Bahçeli, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: 

“İnanıyorum ki 31 Mart 2019’da Türkiye ehline emanet edilecek, ülkemizi hiç kimse tutamayacak, Cumhur İttifakı’nın geleceği inşa amacına ve 2023 hedeflerini yakalama azmine hiçbir zalim ve zillet ehli ket vuramayacaktır.
Bayrağa sahip çıkacağız.
Vatanımıza sahip çıkacağız.
Onurumuza sahip çıkacağız.
Bekamıza sahip çıkacağız.
Davamıza sahip çıkacağız.
Geleceğimize sahip çıkacağız.
Bin yıllık kardeşliğimizi yaşayıp yaşatacağız.
Yoksulluğu bir kader olarak kabul etmeyeceğiz.
Bölücülüğü meşru ve normal görmeyeceğiz.
İstismara ve işbirlikçiliğe izin vermeyeceğiz.
Çatışma ve kavganın vebaline ortak olmayacağız.
Milli değerler etrafında kenetlenecek, bölünmeyeceğimizi dosta ve düşmana göstereceğiz.
İstanbul’un önünde güveneceği Cumhur İttifakı, sırtını yaslayacağı Milliyetçi Hareket Partisi vardır.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.