Devlet Bahçeli Mersin’de Halka Seslendi

MHP lideri Devlet Bahçeli Mersin’de Tevfik Sırrı Gür Stadyum’u önünde halka seslendi. Kalabalık bir dinleyici kitlesine seslenen Devlet Bahçeli Başbakan Erdoğan’ın iktidarı boyunca kendisine uygun bir mutlu azınlık yarattığını ve bir lale ve sülale devri başlattığını ve kendisine oy veren vatandaşlar başta olmak üzere ülkeyi yoksulluğa ittiğini söyledi. Konuşmasında pekçok konuya değinen Bahçeli:”AK Parti’nin gitme vakti gelmiştir. AK Parti’nin 3. dönem iktidar olması, ülkemiz için en büyük talihsizlik olur. Çünkü AK Parti tükenmiştir, AK Parti bitmiştir. AK Parti’nin yapacağı hiçbir şey kalmamıştır. AK Parti, milletimizin kendisine vermiş olduğu büyük fırsat ve imkanı kullanamamıştır” dedi.

ÖCALAN’I NEDEN ASMADINIZ?

Bahçeli konuşmasında, Başbakan Erdoğan‘ın, bölücü terör örgütü elebaşısıyla ilgili ”İktidardaydınız niye asmadınız?” sözlerini hatırlattı. Geçen defalarda da ‘siz bunlarla görüşüyorsunuz, bunlarla müzakere değil mütareke içerisindesiniz, bunların dediğini yapacak duruma geldiniz’ denilince ‘kim görüşüyor diyorsa onlar şerefsizdir’ dediğini hatırlatan Bahçeli “Şimdi görüştüğünü kendisi açıkladı, şeref meselesinde sınıfta kaldı.” ifadesini kullandı. Şimdi Sayın Başbakan biraz utanman lazım” diyen Bahçeli şöyle devam etti: “Milliyetçi Hareket Partisi olarak 7 Haziran 2002 tarihinde dönemin cumhurbaşkanının başkanlığında bir liderler zirvesi yapıldı. Onların hepsi hem cumhurbaşkanlığı tutanağında var hem de Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kendi internetinde o dönemdeki konuşmalardan herhalde bir kırıntı olacaktır. Bunları okumadan, bunları hatırlamadan yine bildiğin yalanlarla Milliyetçi Hareket Partisi’ni karalamaya çalışıyorsun. Şimdi soruyorum tekrar 7 Haziran’da dönemin Cumhurbaşkanı’nın huzurunda liderlerle yapılan toplantıda idam cezasına nasıl yaklaştığını ve idam cezasının kaldırılmasından yana hangi görüşü savunduğunu söyleyebilir misin?. Şimdi kalkmış ‘O dönemde ben olsaydım asardım, asamamış olsaydım koalisyondan ayrılırdım’ diyor. Peki bunları söylerken 9 yıldan bu yana oradasın İmralı canisi ile anlaşacağın yerde İmralı’ya gidip niye asamıyorsun?”

YENİ ANAYASAYI AÇIKLAYIN

Konuşmasında “Yeni Türkiye büyüyen gelişen bir Türkiye mi yoksa bölünme sürecine sürüklenmiş bir Türkiye mi olacak?” diye soran Bahçeli, Başbakan Erdoğan’dan yeni Anayasa’yı seçime kadar millete açıklamasını istedi: Bahçeli, “Seçime 3 gün kaldı deyin ki, ‘ben anayasayı yeniden yazacağım, başlangıç metni bu olacak, anayasanın ilk 3 maddesini ortadan kaldırıp yerine bunu koyacağız. Türk milleti Türklük, Türk kavramalarını Anayasadan çıkaracağım, demokratik özerklik vesaire gibi bölünmeye zemin hazırlayan maddeleri koyacağım’ bunu açıkça söyleyebilir misin? Açıkça gazete ilanı yoluyla halkımızla paylaşabilirsin? Bunu yapmaya cesaret edersen bu vatandaş sizi sandıkta gömer sizi bir daha iktidar olmayı bırak Meclise bile sokmaz.” diye konuştu

BAŞBAKAN YANDAŞ MEDYA İLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE

Konuşmasında Başbakan Erdoğan’ın yandaş medya ile işbirliği yapığını da söyleyen Bahçeli, “Üç tane besleme gazeteci ya da sözde aydın, kararı şimdiden vermiş Sayın Recep Tayip Erdoğan’a üçüncü dönem iktidardını bahşetmiş ve sayın Başbakan’a üçüncü dönem iktidarınızın projeleri nelerdir diye sorup ‘sayın Başbakan bunları bize anlatabilir misiniz?’ diye nezaket içerisinde aklınca bir soru sormuş oluyorlar. O da bu aldatmaca oyunun içerisinde baş aktörlüğe soyunmuşluğun farkında olmadan, ciddi ciddi yüzünü binbir surat haline çevirerek başlıyor anlatmaya” dedi.

Yoruma kapalı.