Devlet Bahçeli Yeniden Başkan Seçildi

MHP’nin 12. Olağan Kurultayı’nda tek aday olan Devlet Bahçeli, tekrar genel başkan seçildi.1176 delegenin tamamının imzasıyla Genel Başkanlığa tek aday gösterildi.

Bahçeli, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 12. Olağan Büyük Kurultayı’nda yaptığı konuşmasında sözlerini “Duruşumuz Türkiye’dir, duruşumuz Türklüktür, duruşumuz Müslüman Türk milletinin ta kendisidir. Bizim için vefa, sadece bir semtin, bir ferdin ismi değildir. Bizim için vefa durum ve şartlara göre azalıp artan, gerilim ve gelişmeler karşısında yanıp sönen gelip geçici bir tutum, bir tavır da değildir. Vefası olmayanın milli ve manevi değerlere vedası katidir, kesindir. Vefası olmayan kaypaktır, kaçaktır, korkaktır, manen kayıptır.” yönünde sürdürdü.

1 Kasım 2015 tarihinden hemen sonra yaşanmadık rezalet kalmadığını, 10 Ocak 2016’da “12. Olağan Büyük Kurultayımızın tarihi 18 Mart 2018” dediklerini anımsatan Bahçeli, “Sabırla, akılla, cesaretle, dirayetle iki yılı aşan bir süreyi geride bırakıp 18 Mart 2018’e geldik mi? Geldik. Sözümüzü milim ödün vermeden tuttuk mu, tuttuk.” şeklinde konuştu

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.