Dilber Ay Hayatını Kaybetti

Dilber Ay

Ses ve sinema sanatçısı Dilber Ay hayatını kaybetti.

Akraba ziyareti nedeni ile Ankara’da bulunan Dilber Ay’ın rahatsızlanması sonucu saat 22:00 sularında hasteneye kaldırıldığı belirtildi.

Kalp krizi geçirdiği belirlenen 63 yaşındaki sanatçı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sanatçınjn Düzce’de toprağa verileceği bildirildi.

Dilber Ay’ın ölüm haberini duyan birçok sanatçı, sosyal medyadan üzüntülerini paylaştılar.

Dilber Ay Kimdir?

Dilber Ay, (Dilber Karakaş) 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş’ta doğdu. Ay, Kahramanmaraş ilinde ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Düzce’ye göç etti. Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için gelen radyoculara “Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim” türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu. 

İki çocuk annesi olduktan sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albüm yaptı. Almanya’da iki kere hapise girdi. Flash TV’nin “Kadere Mahkumlar” adlı programın sunuculuğunu yapmıştı.

Ay ayrıca, ‘Beynelmilel’ adlı filmde oynadı ve ilk rolünde Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü. Daha sonra, Murat Şeker’in yönettiği ‘Hayat Sana Güzel’ isimli filmde rol aldı. 

1998’de şimdiki eşi olan İbrahim Karakaş ile evlenmişti ve bir röportajında Ay, “İlk günkü sevgi ve heyecan ikimizde de hâlâ var. Zaten olmasa bugünlere gelemezdik.” demişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.