Doğuş Holding, MAN Finansman’ı Satın Aldı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Doğuş Otomotiv’in iştiraki olan Doğuş Finansman, MAN Finansman’ın hisselerini almak üzere hisse alım sözleşmesini dün imzaladığını duyurdu. Alım-satım fiyatında mutabık kalınması ile birlikte 18,5 milyon euroluk satın alma gerçekleştiği açıklandı. Doğuş’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Man Finansman A.Ş. hisselerinin satın alınması hususunda, taraflar arasında toplam 18 milyon 500 bin avro (On sekiz milyon beş yüz bin euro) hisse alım-satım bedelinde mutabık kalınmış ve Hisse Alım Sözleşmesi 20 Ağustos 2015 tarihinde imzalanmıştır.

Sermayesi 1 TL nominal bedelli 14 milyon adet hisseden oluşan Man Finansman A.Ş.’nde hisse devri sonrası; Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. 13.999.900 adet, Volkswagen Financial Services AG 51 adet, Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. 47 adet, Doğuş Holding A.Ş. 1 adet ve Doğuş Nakliyat ve Ticaret A.Ş. 1 adet hisseye sahip olacaklardır. Bu sözleşme kapsamında yasal onayların alınması sonrasında yapılacak hisse devrini takiben, Man Finansman A.Ş.’nin, iştirakimiz Volkswagen Doğuş Finansman A.Ş. ile birleşmesine yönelik işlemlere başlanacaktır”.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.