Ejderha Yılında Doğanların Özellikleri

Çin Takvimine Göre 2012 Yılı Ejderha Yılında Doğanların Özellikleri

Hazırlayan: Lily Choo, Epoch Times

Çin Takviminde Ejderha Yılı ve Özellikleri

Çin Takviminde 2012 yılı Ejderha yılını temsil ederken, Zodyak sisteminde 5. sıraya sahip Ejderha, genelde yenilikçi, yaratıcı, gururlu, cesur, tutkulu ve çabuk sinirlenen bir kişiliğe sahip olarak nitelendiriliyor.

Zodyakın en özgür ruhlusu ejderhadır. Ejderha laneti bunu teyit eder. Kurallar diğer insanlar için vardır. Ejderha güzel ve enerjik bir yaratıktır, zor anlarda kendine güvenir ve korkusuzdur. Ejderhanın bir sürü arkadaşı vardır, cömert kişilikleri arkadaş bulmalarına yardımcı olur, ancak kibirli oluşları diğer insanlar ile yakınlık kurmalarına engel olur.

Ejderha yılında doğanlar birtakım ortak karakter ve özelliklere sahiptir. Çin astrologlara göre beş maddede kişilikler aşağıdaki gibidir:

Metal Ejderha (1940 ve 2000 yılında doğanlar)

Metal Ejderha güçlü, dürüst ve cesurdur. Azim göstererek başarılı olur. Genellikle güçlü kişiliği ile başkalarını sakinleştirir. Eyleme geçer ve inandığı şeye sonuna kadar sahip çıkar. Metal Ejderha yönetmeyi sever, diğer insanlar üzerinde onları takip etmesine sebep olan etkiyi yaratır. Ödün vermekten hoşlanmaz.

Su Ejderha (1952 ve 2012 yılında doğanlar)

Ejderhanın korkusuz mizacı üzerinde, suyun sakinleştirici bir etkisi vardır. Su, ejderhanın heyecan ve isteklerine yön verir. Hızlı karar almak isteyen diğer ejderhaların aksine, bir adım geri atarak durumu yeniden değerlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, akıllı kararlar alır. Ancak, yeterli araştırma yapmaz veya bir projeyi bitirmeden diğerine başlarsa eylemleri başarısız olabilir.

Tahta Ejderha (1904 ve 1964 yılında doğanlar)

Tahta Ejderha orijinal fikirler hakkında konuşmaktan, diğer bakış açılarını dinlemekten zevk alır. Tahtanın değişim etkisi vardır ve bu da yaratıcılık özelliğini getirir. Yenilikçi, yaratıcı ve pratiktir ve sanatın her formunu sever. Diğer ejderhalara göre genelde daha az iddialıdır ve diğer insanlarla geçinebilme yeteneğine sahiptir. Kendisine huzurlu ve mutlu bir yaşam kurar. Ancak, sözünü sakınmaz ve zaman zaman biraz ısrarcı davranır.

Ateş Ejderha (1916 ve 1976 yılında doğanlar)

Ateş Ejderha enerjik ve güçlüdür. Ama birkaç saniyede sakin halden baruta dönebilir. Bazı yönlerden ateş ejderha kendinin en büyük düşmanı olabilir. Dikkatsizdir ve çabuk sinirlenir. Ancak kendi öfke ve duygusunu kontrol altına aldığında, diğer insanlar üzerinde inanılmaz bir etkiye sahip olur.

Toprak Ejderha (1928 ve 1988 yılında doğanlar)

Toprak ejderha pratik ve organizasyon konusunda yetenekli olduğu için iyi bir liderdir. Takdir edilmeye ihtiyacı vardır ancak samimi ve destekleyicidir. Toprak elementi, ejderha kişiliğine kendini kontrol etme özelliğini ve başkalarından saygı görme isteğini ekler. Gayretli çalışır ve hayat amaçlarını yerine getirir. Yaşamlarını ve romantik sorumluluklarını ciddiye alır.

Çin Takvimine göre, 2012 yılı Ejderha yılı olurken, 2013 yılı Yılan Yılı, 2014 At yılı ve 2015 Koyun Yılı olarak belirtiliyor.

İlgili Yazılar:

Doğu’daki Kutsal Ejderha Efsanesi

Antik Çin Takvimi

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.