Erdoğan Adana’da Konuşma Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana’daki Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana’da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şu şekilde oldu;

“Eğitimde; 63 okul ve 2 öğrenci pansiyonunu açıyoruz. Gençlik ve sporda; yeni stadyumun ikmal inşaatının ve 2 tane biner kişilik öğrenci yurdunun, 3 tane futbol sahasının ve tamamlanan diğer projelerin açılışlarını yapıyoruz. Sağlıkta; 250 yataklı Ceyhan Devlet Hastanesi’nin, 7 aile sağlığı merkezi, 112 biriminin de aralarında bulunduğu yatırımların resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Adalette; yeni adalet sarayı ve lojmanların resmi açılışını yapıyoruz. Ulaştırmada; Adana-Mersin arasındaki tren yolu hattının tamamlanan kısımları ile çok sayıda yol projesini hizmete açıyoruz. Enerjide; çeşitli maden ve elektrik yatırımlarının resmi açılışlarını da yine bugün yapıyoruz. İçişleri Bakanlığımızın yeni kaymakamlık ve emniyet binasından Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ne kadar çok sayıda yatırımını resmen hizmete alıyoruz. Çevre ve Şehircilik’te; İller Bankamızın çeşitli ilçelerimizde tamamladığı altyapı ve üstyapı yatırımlarıyla Sarıçam ve Düziçi’ndeki TOK projelerini hizmete açıyoruz. Tarımda; çok sayıda kırsal kalkınma ve orman yatırımlarının resmi açılışlarını yapıyoruz. Kültür ve Turizm’de; yeni müzenin ikinci etabı ile tamamlanan diğer yatırımların açılışını da gerçekleştiriyoruz. Sanayi ve Teknoloji’de; Çukurova Kalkınm Ajansı’nın desteklediği projeler ile Hacı Sabancı Organize Sanayii’nin altyapı yatırımlarının açılışlarını yapıyoruz. Bunların yanında pek çok bakanlığımızın ve kurumumuzun sizlere daha iyi hizmet vermek için tamamladığı hizmet birimlerinin resmi açılışlarını da buradan gerçekleştiriyoruz”

Çukurova Üniversitesi’nin tamamladığı pek çok yatırımı olduğunu söyleyen Erdoğan, bunların açılışının da bizzet yerinde yapılacağını belirtti. Alparlsan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin tamamlanan yatırımlarının açılışının da yapılacağını kaydeden Erdoğan, “Tüm bu yatırımların şehrimze ve ülkemize hayırlı olmasını dliyorum” diye konuştu.

Erdoğan, salgın döneminde yapımı gerçekleşen 26 fabrikanın da toplu açılışının yapıldığını söyleyerek temeli atılacak petro-kimya tesisi ile temeli atılacak fabrikaların, Türkiye’nin en zor şartlarda dahi hedeflerine kararlılıkla ilerlediğini sembolü olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Her zaman söylediğim gibi Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine sağladığı büyük kazançla hep memnuniyet duyar. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye’nin kendilerine sunduğu imkanları ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. ‘Gelin hep birlikte kazanalım’ diyerek kapılarımızın yatırımcılara sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum” şeklinde konuştu.

 Ülkelerin tamamının Türkiye’ye yönelmesi ile ihracatın her ay rekorlar kırarak arttığını söyleyen Erdoğan, “Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor. İstihdamda salggın öncesi dönemin bile üstüne çıktık. Böylece ülkemz 2020’de yüzde 1,8 büyürken bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,2, ikinci çeyreinde ise yüzde 21,7 büyüme oranlarıyla yükseliş trendini sürdürdü. Hiç şüphesiz bu başarının arkasındaki asıl kahramanlar yatırımcısı ve işçisiyle özel sektörümüzdür” dedi.

Erdoğan, hükümet olarak işçilere teşekkürlerini kamuda toplu iş sözleşmelerindeki yüksek zam oranı vererek yaptıklarını söyledi. Erdoğan, “Özel sektörün de işçilere haklarını vermek konusunda aynı hassasiyetle davranacağına inanıyorum” diye konuştu.

Erdoğan, “Yeşil Kalkınma Devrimi ile sanayiden ihracata her alanda ülkemizi yeni bir seviyeye çıkartıyoruz” diye konuştu.

Erdoğan, “Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3’te 1’i, 5’te 1’i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz” ifadesini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.